Bydlení

12. listopadu 2016 07:00

Markéta Zídková

Nový domov Baracka Obamy: Až uvolní místo Trumpovi, odstěhuje se do zámečku za 150 milionů Kč

Kam z Bílého domu? Barák Baracka Obamu vyjde na půl milionu měsíčně, nový domov si totiž jen pronajme v luxusní čtvrti pouhé 3 kilometry od Bílého domu.

Obamovi se už mohou těšit na svůj nový domov s osmi koupelnami. Pravděpodobně do něj zamíří v druhé polovině ledna, kdy je Bílém domě vystřídá Donald Trump. Zatímco Trump už s manželkou Melanií zvažují, jak promění interiér tradičního sídla amerických prezidentů, Barack, Michelle, Malia Ann a Sasha zamíří do domu ve fešné washingtonské čtvrti Kalorama. Nemovitost s obytnou plochou 760 m² nevlastní a nájemné podle údajů z webových stránek realitní kanceláře Zillow činí 550 000 Kč měsíčně.

Inkasovat je bude podle CNN majitel domu Joe Lockhart, který v Bílém domě sloužil jako tiskový tajemník předchozího prezidenta Billa Clintona, spolu se svou ženou Giovannou Gray Lockhartovou.

Dům z roku 1928 s krásnou zahradou má halu, z níž vede chodba s bílo-černou šachovnicovou podlahou do obrovského obývacího pokoje. Dál jsou dvě ložnice pro hosty, z nichž každou doplňuje ještě šatna. Čtveřice malých ložnic ve vrchním patře může sloužit ostraze nebo personálu. V domě je také speciální pokoj, který by se výtečně hodil pro matku stávající první dámy Michelle Obamové, Marian Robinsonovou. Ta totiž rovněž žije s rodinou v Bílém domě.

Komfortní dům, který stojí jen tři kilometry od oficiálního prezidentského sídla, naposledy měnil majitele v květnu 2014, tehdy stál bezmála 126 milionů Kč, jeho hodnota ale podle realitních expertů od té doby ještě výrazně vzrostla. Rodina podle informací listu Las Vegas Review Journal zůstane ve Washingtonu ještě několik let kvůli nejmladší dceři. „Budeme tu muset ještě pár let zůstat, aby Sasha dokončila školu,“ načrtával Obama už v březnu. „Stěhovat někoho uprostřed studií jde jen těžko,“ zdůvodňoval setrvání v metropoli. Sasha, která ještě dochází na prestižní soukromou střední školu Sidwell Friends School, tak bude moci nerušeně dostudovat. Pokud by měli Obamovi volnější ruce, mohli by přesídlit do Chicaga ve státě Illinois, kde jim patří dům s obytnou plochou bezmála 580 m².

(dah)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také