Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Vyrůstal v dodávce, teď v ní bydlí s přítelkyní. Jak se oba uživí?

Zatímco většina lidí touží po krásném bytě nebo velkém domě, Kanaďan Dominic Faucher se spokojí s málem. V dětství totiž vyrůstal v dodávce, a místo aby si na miniaturní bydlení stěžoval, oblíbil si ho natolik, že ho zvolil jako svůj domov i v dospělosti. Pro život v dodávce navíc nadchl i svou přítelkyni Mariepier Bastlen.
Vydáno: 18.02.2019
Výhled mohou mít každý den jiný.
Výhled mohou mít každý den jiný. Autor: profimedia.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Představte si život na miniaturním, ale zato velice mobilním prostoru, který se s vámi přestěhuje během chvilky tam, kam zrovna chcete. Můžete tak zaparkovat třeba na pláži a ráno se probudit s pohledem na překrásný oceán. Není to splněný sen? Pro kreativního ředitele Dominica Fauchera a jeho přítelkyni, studentku Mariepier Bastlen, rozhodně ano.

Dominic a Mariepier jsou opravdu šťastni.
Dominic a Mariepier jsou opravdu šťastni.
profimedia.cz

Od mala v dodávce

Dominic vyrůstal se svými sourozenci v dodávce 1985 Ford Corsair. "Silnice byla naším druhým domovem, protože oba moji rodiče byli v armádě. Cestovali jsme a hodně se pohybovali, takže bylo užitečné mít dům na kolech.“ Říká Dominic. Když se seznámil s Marepier, pracovali pro kempinkovou společnost na Islandu. „Psaní, natáčení a editace na cestách byla pro nás úplnou přirozeností,“ vzpomíná Faucher. Také proto se rozhodli, že si postaví svůj vlastní dům na kolech.

Jsou opravdovými parťáky.
Jsou opravdovými parťáky.
profimedia.cz

Skoro milion za bydlení na čtyřech kolech

Pár utratil v roce 2014 kolem 16,5 tisíc liber (asi 485 000 korun) za dodávku Dodge Ram Promaster, aby ji pak za dalších 13 tisíc liber (asi 382 000 korun) proměnili v útulný domov. Rekonstrukce trvala přibližně rok, včetně plánování, ale pouze 12 týdnů zabrala čistá realizace projektu. Dominicovi a Marii přitom pomáhali oba jejich otcové, kteří jsou znalci v oboru.

Sladěno je vše do detailu.
Sladěno je vše do detailu.
profimedia.cz

Uživý se bez problému

„Není to okouzlující bydlení, i když na Instagramu to tak vypadá,“ říká upřímně Dominic. „Není to ani levné, snadné a pohodlné. Zažíváme tu i mrazivé noci,“ přemítá. Navzdory těmto drsným skutečnostem si ale pár oblíbil nejen své netradiční bydlení, ale také práci, kterou díky němu oba mají. Aby se Dominic s Marií uživili, vytváří fotografický, video a textový obsah pro klienty po celém světě, včetně půjčoven kempů, turistických center, surfových škol a dalších zábavních a kulturních organizací.

Dokonce si umí zařídit romantiku.
Dokonce si umí zařídit romantiku.
profimedia.cz

"Milujeme tu flexibilitu a pocit, že se můžeme přesunout kamkoli chceme a být 100% svobodní, ať už jde o práci nebo zábavu. Každodenní řízení nejlepším zdrojem inspirace,“ dodává Dominic.

maj

Zvládne tam bydlet i v zimě

Teenager se odstěhoval do vlastního: Postavil si geniální 27 m2 velký dům na zahradě rodičů

Bydleli byste v minidomě na kolech?

Pár proměnil školní autobus v pojízdný domov. Dvojice s ním jela z Aljašky až do Mexika

Článek je zařazen v: Dominic Faucher , Mariepier Bastlen , Ford Corsair , život v dodávce , dodávka , bydlení , auto , hippie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama