Život v miniaturních domech a bytech

18. února 2019 15:39

Markéta Kašková

Vyrůstal v dodávce, teď v ní bydlí s přítelkyní. Jak se oba uživí?

Zatímco většina lidí touží po krásném bytě nebo velkém domě, Kanaďan Dominic Faucher se spokojí s málem. V dětství totiž vyrůstal v dodávce, a místo aby si na miniaturní bydlení stěžoval, oblíbil si ho natolik, že ho zvolil jako svůj domov i v dospělosti. Pro život v dodávce navíc nadchl i svou přítelkyni Mariepier Bastlen.

Představte si život na miniaturním, ale zato velice mobilním prostoru, který se svámi přestěhuje během chvilky tam, kam zrovna chcete. Můžete tak zaparkovat třeba na pláži a ráno se probudit spohledem na překrásný oceán. Není to splněný sen? Pro kreativního ředitele Dominica Faucheraa jeho přítelkyni, studentku Mariepier Bastlen, rozhodně ano.

Od mala v dodávce

Dominic vyrůstal se svými sourozenci vdodávce 1985 Ford Corsair. "Silnice byla naším druhým domovem, protože oba moji rodiče byli v armádě. Cestovali jsme a hodně se pohybovali, takže bylo užitečné mít dům na kolech.“ Říká Dominic. Když se seznámil sMarepier, pracovali pro kempinkovou společnost na Islandu. „Psaní, natáčení a editace na cestách byla pro nás úplnou přirozeností,“ vzpomíná Faucher. Také proto se rozhodli, že si postaví svůj vlastní dům na kolech.

Skoro milion za bydlení na čtyřech kolech

Pár utratil vroce 2014 kolem 16,5 tisíc liber (asi 485000 korun) za dodávku Dodge Ram Promaster, aby ji pak za dalších 13 tisíc liber (asi 382000 korun) proměnili vútulný domov. Rekonstrukce trvala přibližně rok, včetně plánování, ale pouze 12 týdnů zabrala čistá realizace projektu. Dominicovi a Marii přitom pomáhali oba jejich otcové, kteří jsou znalci v oboru.

Uživý se bez problému

„Není to okouzlující bydlení, i když na Instagramu to tak vypadá,“ říká upřímně Dominic. „Není to ani levné, snadné a pohodlné. Zažíváme tu i mrazivé noci,“ přemítá. Navzdory těmto drsným skutečnostem si ale pár oblíbil nejen své netradiční bydlení, ale také práci, kterou díky němu oba mají. Aby se Dominic sMarií uživili, vytváří fotografický, video a textový obsah pro klienty po celém světě, včetně půjčoven kempů, turistických center, surfových škol a dalších zábavních a kulturních organizací.

"Milujeme tu flexibilitu a pocit, že se můžeme přesunout kamkoli chceme a být 100% svobodní, ať už jde o práci nebo zábavu. Každodenní řízení nejlepším zdrojem inspirace,“ dodává Dominic.

maj


Přečtěte si také