návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Vyrůstal v dodávce, teď v ní bydlí s přítelkyní. Jak se oba uživí?

, Vydáno: 18.02.2019
Výhled mohou mít každý den jiný.
Autor: profimedia.cz Výhled mohou mít každý den jiný.
Zatímco většina lidí touží po krásném bytě nebo velkém domě, Kanaďan Dominic Faucher se spokojí s málem. V dětství totiž vyrůstal v dodávce, a místo aby si na miniaturní bydlení stěžoval, oblíbil si ho natolik, že ho zvolil jako svůj domov i v dospělosti. Pro život v dodávce navíc nadchl i svou přítelkyni Mariepier Bastlen.

reklama

Představte si život na miniaturním, ale zato velice mobilním prostoru, který se s vámi přestěhuje během chvilky tam, kam zrovna chcete. Můžete tak zaparkovat třeba na pláži a ráno se probudit s pohledem na překrásný oceán. Není to splněný sen? Pro kreativního ředitele Dominica Fauchera a jeho přítelkyni, studentku Mariepier Bastlen, rozhodně ano.

Dominic a Mariepier jsou opravdu šťastni.
Autor: profimedia.cz Dominic a Mariepier jsou opravdu šťastni.

Od mala v dodávce

Dominic vyrůstal se svými sourozenci v dodávce 1985 Ford Corsair. "Silnice byla naším druhým domovem, protože oba moji rodiče byli v armádě. Cestovali jsme a hodně se pohybovali, takže bylo užitečné mít dům na kolech.“ Říká Dominic. Když se seznámil s Marepier, pracovali pro kempinkovou společnost na Islandu. „Psaní, natáčení a editace na cestách byla pro nás úplnou přirozeností,“ vzpomíná Faucher. Také proto se rozhodli, že si postaví svůj vlastní dům na kolech.

Jsou opravdovými parťáky.
Autor: profimedia.cz Jsou opravdovými parťáky.

Skoro milion za bydlení na čtyřech kolech

Pár utratil v roce 2014 kolem 16,5 tisíc liber (asi 485 000 korun) za dodávku Dodge Ram Promaster, aby ji pak za dalších 13 tisíc liber (asi 382 000 korun) proměnili v útulný domov. Rekonstrukce trvala přibližně rok, včetně plánování, ale pouze 12 týdnů zabrala čistá realizace projektu. Dominicovi a Marii přitom pomáhali oba jejich otcové, kteří jsou znalci v oboru.

Sladěno je vše do detailu.
Autor: profimedia.cz Sladěno je vše do detailu.

Uživý se bez problému

„Není to okouzlující bydlení, i když na Instagramu to tak vypadá,“ říká upřímně Dominic. „Není to ani levné, snadné a pohodlné. Zažíváme tu i mrazivé noci,“ přemítá. Navzdory těmto drsným skutečnostem si ale pár oblíbil nejen své netradiční bydlení, ale také práci, kterou díky němu oba mají. Aby se Dominic s Marií uživili, vytváří fotografický, video a textový obsah pro klienty po celém světě, včetně půjčoven kempů, turistických center, surfových škol a dalších zábavních a kulturních organizací.

Dokonce si umí zařídit romantiku.
Autor: profimedia.cz Dokonce si umí zařídit romantiku.

"Milujeme tu flexibilitu a pocit, že se můžeme přesunout kamkoli chceme a být 100% svobodní, ať už jde o práci nebo zábavu. Každodenní řízení nejlepším zdrojem inspirace,“ dodává Dominic.

maj

Zvládne tam bydlet i v zimě

Teenager se odstěhoval do vlastního: Postavil si geniální 9 m2 velký dům na zahradě rodičů

Bydleli byste v minidomě na kolech?

Pár proměnil školní autobus v pojízdný domov. Dvojice s ním jela z Aljašky až do Mexika

reklama

Článek je zařazen v: Dominic Faucher , Mariepier Bastlen , Ford Corsair , život v dodávce , bydlení , auto , dodávky , hippies

reklama

Přečtěte si také