Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Pididům s klenbou za 120 000 korun? Tak to beru!

Těžko říct, jestli za tím stojí chuť schoulit se v malém a důvěrně známém prostoru, neochota udržovat a uklízet větší prostory nebo čistě ekonomická nutnost, nicméně obliba minidomečků v zahraničí neustále roste. Tenhle americký model navíc zaujme nápaditým designem a cenou 120 000 korun.
Vydáno: 17.09.2016
S touhle variantou byste byli u Máchova jezera za hvězdu.
Autor: Tinyhousefor.us S touhle variantou byste byli u Máchova jezera za hvězdu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zvenčí to připomíná něco mezi rekvizitou z Pána prstenů, hangárem pro rogalo a roztomilou zahradní chatkou. Nenechte se ale mýlit. Arched Cabines, tedy něco jako „klenuté chaty“, nabízejí variabilitu a netušený vnitřní prostor. Dům navíc z dodaných dílů zvládnete postavit za víkend, tedy pokud máte připravenou základovou desku.

Co vás tedy uvnitř domu Davida Crueye, designéra a majitele firmy Arched Cabines z amerického Houstonu, čeká? Předně se musíte rozhodnout, jak velký půdorys a výšku oblouku budete potřebovat. Díky chytré konstrukci může být délka domu prakticky neomezená, šířka je pak od 4,3 do 7,3 metru. V závislosti na zvolené šířce se výška domu pohybuje od 3,7 do téměř šesti metrů.

O co je tahle kolonie pididomů hezčí, než unifikované smutné satelity na okrajích českých vesnic.
Autor: wimp.com O co je tahle kolonie pididomů hezčí, než unifikované smutné satelity na okrajích českých vesnic.

Pojem chata není v případě Arched Cabines úplně přesný. V ceně domu totiž dostanete nejen žebroví konstrukce, krov, střechu a podlahy, ale také kvalitní izolaci, díky níž je dům celoročně obyvatelný. Na dům navíc firma dává záruku 40 let a vybrat si můžete z 20 barevných variant. Na druhou stranu musíte počítat s náklady na zasíťování a základy domu.

(mil)

Mohlo by vás zajímat:

Zvenku působí nenápadně

Unikátní minidomek vyrobí víc energie, než sám spotřebuje

Nádhera Julských Alp v plné kráse

Horská chata s nejkrásnějším výhledem na světě. Ubytování je tu zdarma

Dům trčí z dun jako diamant

Holandská chata ční z dun jako diamant


Článek je zařazen v:
Reklama