Bydlení

17. října 2017 08:00

Matouš Hartman

Podívejte se do nejlepšího hřiště pro děti. Začarovaný les v Kanadě je plný dobrodružství

Jak dostat děti ven a přitom zajistit, aby si pobyt na čerstvém vzduchu užily? To vymysleli v Kanadě, kde vybudovali takový Disneyland uprostřed lesa. Děti tu najdou zábavu a spoustu tajemných míst, kde si hrát.

Parku dominuje dům postavený kolem kmenu stromu. Měří více než patnáct metrů, ale obrovské hřiště nabízí mnohem více. Má za sebou slušnou historii a neustále se obměňuje. Všechno začalo už v padesátých letech, kdy umělkyně Doris Needham potřebovala nalézt místo pro své pohádkové sochy z betonu. Společně s manželem Ernestem tak začali v přírodě asi 500 kilometrů od Vancouveru budovat zábavní park pro děti plný tradičních pohádkových bytostí a stromových domečků.

Dveře otevřeli veřejnosti o deset let později a už v roce 1970 park navštívil milion zejména dětských zájemců. Od té doby se místo proměňovalo, přibývaly nové sochy a dnes jich tu stojí 350. Vzhledem k počasí má park otevřeno pouze přes léto, od května do října. Najdete v něm jak královské hrady, tak příbytky lesních stvoření. Není to něco, co by se do českého lesa taky náramně hodilo?

Parku dominuje dům postavený kolem kmenu stromu. Měří více než patnáct metrů, ale obrovské hřiště nabízí mnohem více. Má za sebou slušnou historii a neustále se obměňuje. Všechno začalo už v padesátých letech, kdy umělkyně Doris Needham potřebovala nalézt místo pro své pohádkové sochy z betonu.

Společně s manželem Ernestem tak začali v přírodě asi 500 kilometrů od Vancouveru budovat zábavní park pro děti plný tradičních pohádkových bytostí a stromových domečků. Projekt, kterým si dvojice chtěla zpestřit stáří, se proměnil v úspěšné lákadlo rodin z okolí. Dnes nabízí i procházky staletým pralesem nebo výlety na lodích. Příhodné přírodní podmínky a kreativita manželského páru tak dokázaly přitáhnout děti k tradičním pohádkám a jejich hrdinům.

Podívejte se do galerie, jak to v parku vypadá:

Dveře otevřeli veřejnosti v roce 1960 a už o deset let později park navštívil milion zejména dětských zájemců. Od té doby se místo proměňovalo, přibývaly nové sochy a dnes jich tu stojí 350. Vzhledem k počasí má park otevřeno pouze přes léto, od května do října. Najdete v něm jak královské hrady, tak příbytky lesních stvoření. Není to něco, co by se do českého lesa taky náramně hodilo?

další články:


Přečtěte si také