Bydlení

2. října 2014 05:20

Markéta Zídková

Podívejte se, jak skvěle lze propojit interiér s exteriérem

Maximální luxus v klidu samoty si v horách poblíž rušného São Paula dopřála jedna velká brazilská rodina. V zemi telenovel překvapí, že se jim to povedlo v minimalistickém stylu.

Na mírně svažitém pozemku poblíž brazilské metropole São Paula se poněkud rozpíná docela vydařená ukázka současné architektury. Rezidence Itatiba tvořená opticky vyváženou kompozicí hranolů je smysluplně zasazená do krajiny. Dům vlastní velká brazilská rodina o třech generacích, která předtím žila na stejném místě ve venkovském stavení v alpském stylu.

Navzdory věkovým rozdílům se stavitelé shodli na tom, že chtějí moderní a funkční vícegenerační dům na samotě.

Ač ji tvoří masivní jádro, rezidence působí elegantně a díky použití místního kamene do zvolené oblasti dobře zapadá. Poloha poblíž dlouhé a opuštěné pláže se zdá víc než rozumná. Výhled na malebnou krajinu se naskýtá takřka z každé místnosti, o venkovních částech nemluvě. Majitelé se nemuseli omezovat jen na nějakou předzahrádku velikosti většího květináče, jak bývá zvykem u developerských projektů ve městech. Venkovní zónu tvoří dlouhá terasa, bazén, rozlehlé trávníky a minimalistická zahrada s nově vysázenými stromy.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také