Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Podívejte se, jak skvěle lze propojit interiér s exteriérem

Maximální luxus v klidu samoty si v horách poblíž rušného São Paula dopřála jedna velká brazilská rodina. V zemi telenovel překvapí, že se jim to povedlo v minimalistickém stylu.
Vydáno: 02.10.2014
Přízemí tvoří napůl otevřený bungalov
Přízemí tvoří napůl otevřený bungalov Autor: Tuca Reinés
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na mírně svažitém pozemku poblíž brazilské metropole São Paula se poněkud rozpíná docela vydařená ukázka současné architektury. Rezidence Itatiba tvořená opticky vyváženou kompozicí hranolů je smysluplně zasazená do krajiny. Dům vlastní velká brazilská rodina o třech generacích, která předtím žila na stejném místě ve venkovském stavení v alpském stylu.

Navzdory věkovým rozdílům se stavitelé shodli na tom, že chtějí moderní a funkční vícegenerační dům na samotě.

Prostoru je dost, ale pocit hangáru nehrozí
Prostoru je dost, ale pocit hangáru nehrozí
Tuca Reinés

Ač ji tvoří masivní jádro, rezidence působí elegantně a díky použití místního kamene do zvolené oblasti dobře zapadá. Poloha poblíž dlouhé a opuštěné pláže se zdá víc než rozumná. Výhled na malebnou krajinu se naskýtá takřka z každé místnosti, o venkovních částech nemluvě. Majitelé se nemuseli omezovat jen na nějakou předzahrádku velikosti většího květináče, jak bývá zvykem u developerských projektů ve městech. Venkovní zónu tvoří dlouhá terasa, bazén, rozlehlé trávníky a minimalistická zahrada s nově vysázenými stromy.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Dřevěný bungalov má jižní fasádu téměř celou prosklenou

Dům uprostřed lesa představuje romantické bydlení na dosah města

Jídelna je spojená s obývacím pokojem

Díky bílé barvě je starý dům po rekonstrukci vzdušný a světlý

„Skládací dveře používáme často. Lze tak snadno otevřít místnost přírodě a zdvojnásobit její prostor,“ vysvětluje Millar. Dveře s trojsklem splňují nároky pasivního standardu

Chtěli dům s minimální ekologickou stopou. I tak mají dost prostoru

Článek je zařazen v:
Reklama