návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

PŘED a PO: Proměna s Jak se staví sen pro malou statečnou tanečnici, která si přála vlastní pokoj

Vydáno: 02.04.2019
Před a Po 8. díl
Autor: archiv Prima Před a Po 8. díl
Maminka Vlaďka chtěla splnit sen pro svoji dceru Aničku. Mladá slečna prodělala onkologické onemocnění mandlí, a i když bojovala s takto těžkou nemocí, nikdy neztrácela optimismus do života. Moc si přála svůj vlastní pokojíček. Podívejte se, jak se proměna našim designérům povedla.

reklama

Aničce je 12 let. Miluje tanec, věnuje se hasičství a skautingu. Moc si přála pokojíček, kde by měla velké zrcadlo, před kterým by mohla tancovat. S tímto snem jí pomohli designéři z pořadu Jak se staví sen!

Rodina bydlí v nájemním domě. Mají kuchyňku, obývák, pokojíček a ještě jeden malý pokojík, kterému říkají nudle. V bytě žije Vlaďka, dcera Anička a občas 17letý syn. Maminka spávala na rozkládacím gauči, ale nejčastěji v pokojíčku u Aničky.

A jak se na proměnu dívají designéři Kamila a František?

Anička s Kamilou a Františkem.
Autor: archiv Prima Anička s Kamilou a Františkem.

Jaká to byla proměna?

Něžná a dojemná. Dojalo mě, jak ke mně Anička při předání přiběhla a místo slov mě objala a začala plakat.

Když jste byt poprvé viděli, měli jste hned představu, co s tím?

Tady bylo celkem hned jasné, co budeme muset udělat a naopak. Anička chtěla větší pokojíček, jediné možné řešení bylo umístit jej místo stávajícího obývacího pokoje. Prohozením místností se dostal obývák přímo vedle kuchyně, nabízelo se tedy příčku mezi nimi zbourat. Vznikl tak nový otevřený prostor.

Nesmí chybět obří zrcadlo.
Autor: archiv Prima Nesmí chybět obří zrcadlo.

Co byl zásadní problém původního stavu?

Problém se odkryl až po zbourání příčky, kdy jsme zjistili odlišnou výšku podlah v sousedních místnostech. Rozdíl v kuchyni a obýváku byl na několika místech i 2,5cm. Tím, že jsme chtěli dát novou podlahu jednotnou, museli jsme podklad srovnat do jedné úrovně.

Co bylo největší výzvou při proměně?

Největší výzva a zároveň splněné přání Aničce bylo velké zrcadlo. Pojmuli jsme jej jako zrcadlovou stěnu s baletní tyčí.

Taneční sál v pokoji pro tanečnici.
Autor: archiv Prima Taneční sál v pokoji pro tanečnici.

Co nejvíce z vaší proměny bytu prospělo?

Změna dispozic. Z minikuchyňky se stal velký obytný prostor s rozkládací sedačkou na každodenní spaní. Paní Vlaďka do té doby spala u Aničky v pokojíčku.

Popište styl proměny. Jaké zajímavé prvky a materiály jste použili, případně proč?

Styl proměny byl světlý, andělsky něžný a pozitivní. Kombinace bílé, bleděmodré a dřeva prochází oběma pokoji. U Aničky byla pak barevná paleta doplněna ještě fialovou.

A nezapomeňte, že další sezóna se už připravuje! Budeme ji vysílat na jaře 2020. Více informací o pořadu a všechny epizody najdete ZDE

Před a Po, 25. března

PŘED a PO: Proměna pro maminku, která bojuje se zákeřnou nemocí. Podívejte se na práci designérů

Jak se staví sen, 11. března, Před a Po

PŘED a PO: Takhle dopadla proměna z Jak se staví sen pro babičku a dvojčata v pěstounské péči

reklama

Článek je zařazen v: Jak se staví sen , Jak se staví sen , JSSS , sen , proměna , pořad , Iva Kubelková , přeměna , před a po , změna , černá , Bílá , dětský pokoj , pokoj pro tanečnici , interiéry

reklama

Přečtěte si také