Bydlení

2. dubna 2019 13:10

maku-la@seznam.cz

PŘED a PO: Proměna s Jak se staví sen pro malou statečnou tanečnici, která si přála vlastní pokoj

Maminka Vlaďka chtěla splnit sen pro svoji dceru Aničku. Mladá slečna prodělala onkologické onemocnění mandlí, a i když bojovala s takto těžkou nemocí, nikdy neztrácela optimismus do života. Moc si přála svůj vlastní pokojíček. Podívejte se, jak se proměna našim designérům povedla.

Aničce je 12 let. Miluje tanec, věnuje se hasičství a skautingu. Mocsipřála pokojíček, kde by měla velké zrcadlo, před kterým by mohla tancovat. Stímto snem jí pomohlidesignéři zpořadu Jak se staví sen!

Rodina bydlí vnájemním domě. Mají kuchyňku, obývák, pokojíček a ještě jeden malý pokojík, kterému říkají nudle. Vbytě žije Vlaďka, dcera Anička a občas 17letý syn. Maminka spávalana rozkládacím gauči, ale nejčastěji vpokojíčku u Aničky.

A jak se na proměnu dívají designéři Kamila a František?

Jaká to byla proměna?

Něžná a dojemná. Dojalo mě, jak ke mně Anička při předání přiběhla a místo slov mě objala a začala plakat.

Když jste byt poprvé viděli, měli jste hned představu, co stím?

Tady bylo celkem hned jasné, co budeme muset udělat a naopak. Anička chtěla větší pokojíček, jediné možné řešení bylo umístit jej místo stávajícího obývacího pokoje. Prohozením místností se dostal obývák přímo vedle kuchyně, nabízelo se tedy příčku mezi nimi zbourat. Vznikl tak nový otevřený prostor.

Co byl zásadní problém původního stavu?

Problém se odkryl až po zbourání příčky, kdy jsme zjistili odlišnou výšku podlah vsousedních místnostech. Rozdíl vkuchyni a obýváku byl na několika místech i 2,5cm. Tím, že jsme chtěli dát novou podlahu jednotnou, museli jsme podklad srovnat do jedné úrovně.

Co bylo největší výzvou při proměně?

Největší výzva a zároveň splněné přání Aničce bylo velké zrcadlo. Pojmuli jsme jej jako zrcadlovou stěnu sbaletní tyčí.

Co nejvíce zvaší proměny bytu prospělo?

Změna dispozic. Zminikuchyňky se stal velký obytný prostor srozkládací sedačkou na každodenní spaní. Paní Vlaďka do té doby spala u Aničky vpokojíčku.

Popište styl proměny. Jaké zajímavé prvky a materiály jste použili, případně proč?

Styl proměny byl světlý, andělsky něžný a pozitivní. Kombinace bílé, bleděmodré a dřeva prochází oběma pokoji. U Aničky byla pak barevná paleta doplněna ještě fialovou.

A nezapomeňte, že další sezóna se už připravuje!Budeme ji vysílat na jaře 2020. Více informací o pořadu a všechny epizody najdete ZDE.


Přečtěte si také