reklama

Síla symbolů: Přičarujte si domácí štěstí. Tyto magické věci by vám doma neměly chybět

redakce Prima Living
30. prosince 2022
Psychologie, magie nebo obyčejná lidská pošetilost? Ať je to tak či tak, rádi věříme na znamení a symboly. Zkuste jich pár vnést do svého příbytku a pozorujte, jestli jejich účinky působí i na vás!
reklama

Pověrčivost k lidské rase prostě patří a drobná kouzla či rituály praktikují lidé po celém světě už celá tisíciletí. Nemusí se hned jednat o nějaké tajemné obřady, ale běžné rutinní věci, které děláme denně. Tu zapálíme svíčku, nevyhodíme zbytek chleba, nad dveře si pověsíme podkůvku a na klíče přívěsek se čtyřlístkem. Malé podpůrné štěstíčko, jen tak pro případ… Pověrčivost moderního člověka není samozřejmě tak přebujelá, jako v dávných dobách, věda nás lecčemu naučila, ale přiznejme si, že věci mezi nebem a zemí jsou tak vzrušující! Co tedy udělat, aby se našeho domova drželo štěstí?

Podkova

Podkovu, jako symbol domácího štěstí, máme nejspíš spojenou s babiččinou chalupou, ale její původ sahá do pradávných dob. Už staří Keltové věřili v magickou moc železa, které mělo zahánět zlé duchy a nad vchody svých příbytků si věšeli staré podkovy. O mystické síle podkov byli přesvědčeni také antičtí Řekové a Římané. Odtud se symbolika podkovy šířila do dalších kultur a civilizací. Dokonce i středověký arabský svět nebo Čína pracovaly s magickou silou koňské podkovy ukuté ze železa. Štěstí přinášela i proto, že kdo ji našel, měl asi stejnou kliku, jako když dneska najdeme na ulici tisícikorunu. Nebylo to nejlevnější zboží a podkůvka se vždy do hospodářství hodila. Nejlepší způsob je pověsit ji nad dveře konci vzhůru. To proto, aby se štěstí drželo uvnitř domu a nevysypalo se.

Ryby, žáby a pes

Také asijské umění správného života Feng Šuej počítá s rituály štěstí. V tradiční čínské symbolice nesmí chybět zvířata. Dejte si do interiéru obraz nebo sošku zlaté rybky a bude se vás zaručeně držet štěstí, úspěch a peníze. Další vodní živočich, který přeje domácnosti, je podle Feng Šuej třínohá žába. Tři nohy má proto, že v čínštině se výrazy pro smrt a čtyřku zvukově shodují. Číňané čtyřku prostě nepoužívají. Proto je žába raději třínohá, trojka naopak značí stabilitu a prosperitu. Nesmí chybět ani jeden z nejdůležitějších symbolů Feng Šuej - pes Fu. V Číně je zobrazován ve dvojici a je velmi důležité, jak je v domě umístíme. Samec, který má pod tlapou většinou kouli, musí být umístěn nalevo od dveří. A samice s mládětem pod tlapou by měla být napravo. Psi by si neměli hledět do očí. Správným umístěním navodíme harmonii a Fu pak působí jako strážci.

Prasátko

Pokud se domníváte, že je prasátko symbolem štěstí, protože je takové pěkně kulaté a vykrmené, tedy se mu logicky daří, nejste až tak daleko od pravdy. Pro staré Germány bylo chrochtající prase posvátné, už proto, že rylo v zemi a odkrývalo její poklady. Bylo příslibem hojnosti, plodnosti a blahobytu. Dávní Keltové si prase zobrazovali na svých mincích a velmi si ho vážili. Při slavnostních hostinách bývá po celé Evropě zvykem jíst nejlépe vepřové, které bylo tučné a masité, tedy zahánělo hlad a přinášelo sílu. Prasátko pro štěstí nemusíte chovat v obýváku jako George Clooney, stačí malá symbolika v podobně sošky a hned vám bude lépe na duši.

Svíčky

Plamínky světla ve tmě se odjakživa cenily. Rozháněly temnotu a přinášely světlo do koutů, kam slunce nemohlo. Svíčky se zapalovaly za mrtvé, při slavnostních příležitostech i rituálech, které měly pomoci ke štěstí. Pokud se vám svíčky v interiéru zamlouvají, vybírejte a zapalujte je podle barev. Červená vám přičaruje energii, růžová lásku. Pokud toužíte po harmonii, zapalte si modrou a jestliže potřebujete ochranu, rozžněte bílou nebo černou svíci. Zelené svíčky vám přinesou finance a zaměstnání.

Zdroj: https://www.horse-trade.cz/Podkova-pro-stesti-a-jeji-vyznam-b80382.htm; https://www.astroclanky.cz/clanek/125-symboly-stesti

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: rodinapohodaštěstídomovsymbolpodkovafeng shui
reklama