návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Síla symbolů: Přičarujte si domácí štěstí. Tyto magické věci by vám doma neměly chybět

skrivaa , Vydáno: 12.09.2019
Není nad rodinné štěstí.
Autor: istock.com Není nad rodinné štěstí.
Psychologie, magie nebo obyčejná lidská pošetilost? Ať je to tak či tak, rádi věříme na znamení a symboly. Zkuste jich pár vnést do svého příbytku a pozorujte, jestli jejich účinky působí i na vás!

reklama

Pověrčivost k lidské rase prostě patří a drobná kouzla či rituály praktikují lidé po celém světě už celá tisíciletí. Nemusí se hned jednat o nějaké tajemné obřady, ale běžné rutinní věci, které děláme denně. Tu zapálíme svíčku, nevyhodíme zbytek chleba, nad dveře si pověsíme podkůvku a na klíče přívěsek se čtyřlístkem. Malé podpůrné štěstíčko, jen tak pro případ… Pověrčivost moderního člověka není samozřejmě tak přebujelá, jako v dávných dobách, věda nás lecčemu naučila, ale přiznejme si, že věci mezi nebem a zemí jsou tak vzrušující! Co tedy udělat, aby se našeho domova drželo štěstí?

Pálení čarodějnic

Pálení čarodějnic: Víte, proč má 30. duben magickou moc?

Svatojánská noc

Svatojánská noc: Nechte se očarovat vůní léta, magií bylin a kouzlem lásky

Podkova

Podkovu, jako symbol domácího štěstí, máme nejspíš spojenou s babiččinou chalupou, ale její původ sahá do pradávných dob. Už staří Keltové věřili v magickou moc železa, které mělo zahánět zlé duchy a nad vchody svých příbytků si věšeli staré podkovy. O mystické síle podkov byli přesvědčeni také antičtí Řekové a Římané. Odtud se symbolika podkovy šířila do dalších kultur a civilizací. Dokonce i středověký arabský svět nebo Čína pracovaly s magickou silou koňské podkovy ukuté ze železa. Štěstí přinášela i proto, že kdo ji našel, měl asi stejnou kliku, jako když dneska najdeme na ulici tisícikorunu. Nebylo to nejlevnější zboží a podkůvka se vždy do hospodářství hodila. Nejlepší způsob je pověsit ji nad dveře konci vzhůru. To proto, aby se štěstí drželo uvnitř domu a nevysypalo se.

Podkova by neměla chybět v žádném domě.
Autor: istock.com Podkova by neměla chybět v žádném domě.

Ryby a žáby a pes

Také asijské umění správného života Feng Šuej počítá s rituály štěstí. V tradiční čínské symbolice nesmí chybět zvířata. Dejte si do interiéru obraz nebo sošku zlaté rybky a bude se vás zaručeně držet štěstí, úspěch a peníze. Další vodní živočich, který přeje domácnosti, je podle Feng Šuej třínohá žába. Tři nohy má proto, že v čínštině se výrazy pro smrt a čtyřku zvukově shodují. Číňané čtyřku prostě nepoužívají. Proto je žába raději třínohá, trojka naopak značí stabilitu a prosperitu. Nesmí chybět ani jeden z nejdůležitějších symbolů Feng Šuej - pes Fu. V Číně je zobrazován ve dvojici a je velmi důležité, jak je v domě umístíme. Samec, který má pod tlapou většinou kouli, musí být umístěn nalevo od dveří. A samice s mládětem pod tlapou by měla být napravo. Psi by si neměli hledět do očí. Správným umístěním navodíme harmonii a Fu pak působí jako strážci.

V asijské kultuře jsou ryby symbolem štěstí.
Autor: istock.com V asijské kultuře jsou ryby symbolem štěstí.

Prasátko

Pokud se domníváte, že je prasátko symbolem štěstí, protože je takové pěkně kulaté a vykrmené, tedy se mu logicky daří, nejste až tak daleko od pravdy. Pro staré Germány bylo chrochtající prase posvátné, už proto, že rylo v zemi a odkrývalo její poklady. Bylo příslibem hojnosti, plodnosti a blahobytu. Dávní Keltové si prase zobrazovali na svých mincích a velmi si ho vážili. Při slavnostních hostinách bývá po celé Evropě zvykem jíst nejlépe vepřové, které bylo tučné a masité, tedy zahánělo hlad a přinášelo sílu. Prasátko pro štěstí nemusíte chovat v obýváku jako George Clooney, stačí malá symbolika v podobně sošky a hned vám bude lépe na duši.

Prasátko je symbolem štěstí.
Autor: istock.com Prasátko je symbolem štěstí.

Svíčky

Plamínky světla ve tmě se odjakživa cenily. Rozháněly temnotu a přinášely světlo do koutů, kam slunce nemohlo. Svíčky se zapalovaly za mrtvé, při slavnostních příležitostech i rituálech, které měly pomoci ke štěstí. Pokud se vám svíčky v interiéru zamlouvají, vybírejte a zapalujte je podle barev. Červená vám přičaruje energii, růžová lásku. Pokud toužíte po harmonii, zapalte si modrou a jestliže potřebujete ochranu, rozžněte bílou nebo černou svíci. Zelené svíčky vám přinesou finance a zaměstnání.

 

domácí štěstí - svíčky
Autor: Thinkstock domácí štěstí - svíčky
(ku)

Další články:

Co způsobuje stres?

7 věcí, které způsobují stres. Máme je doma všichni

Bydlení podle zásad Feng Shui zharmonizuje energie a pomůže vytvořit zdravější a šťastnější prostředí.

7 jednoduchých způsobů, jak dát domovu pozitivní energii pomocí Feng Shui

reklama

Článek je zařazen v: rodina , štěstí , symbol , domov , pohoda , feng shui , podkova

reklama

Přečtěte si také