Bydlení

14. února 2017 06:00

Jana Brass

Skvěle zrekonstruovali dům z roku 1925 a získali moderní bydlení pro rodinu

Pěkný, ale už starší a vybydlený rodinný dům ve Filadelfii v Pensylvánii v USA prošel rekonstrukcí. Teď je dokonalým domovem mladé rodiny.

Dům byl postaven v roce 1925. Od té doby se jen sem tam opravoval. Nedávno však dozrál čas na celkovou rekonstrukci a designovou úpravu interiéru. Majitel domu si pro ten účel vybral zkušené architektonické studio Metcalfe Architecture & Design, které na vnitřních úpravách spolupracovalo s interiérovým designérem Valem Nehezem.

Stavba s kamenným pláštěm měla jednu velkou výhodu a nevýhodu zároveň. Stromy okolo vytvořily neuvěřitelně příjemné zákoutí. Na druhou stranu ale dům zvláště v létě zahalí do stínu. V parných dnech přijde vhod, ale také ubírá světlo. V domě tak jen výjimečně najdete záclony a ve většině místností záměrně hraje prim bílá barva.

Dům byl však rekonstruován pro neustále pulzující rodinný život. Nuda se tu tedy nekoná, a to ani laděním designu. Je veselý, sytý a barevný. Vnáší do prostoru duch optimismu a lehkosti. Žádným problémem není ani mnoho věcí, které každý z obyvatel domu potřebuje. Pokoje byly dovybaveny na zakázku vyrobenými policemi, skříněmi a komodami. A jak je v Americe zvykem, postaráno bylo i o rozšíření vestavěných šatníků.

Architekti kromě vnitřních úprav dovybavili dům proskleným vstupním prostorem a jednou přízemní místností s prosklenými dveřmi. Může posloužit nejen jako vstupní hala, ale také jako kumbál pro vše, co je třeba k životu venku na zrenovované verandě a celé zahradě. Na výsledek rekonstrukce domu s názvem Cohen Residence se můžete podívat v naší galerii.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také