Bydlení

27. září 2016 07:00

Jana Brass

Skvostná drážďanská vila chytila druhý dech

Jako na zámku to vypadá v domě, který nedávno prošel citlivou rekonstrukcí.

Majitelé krásné staré vily v zelené části Drážďan toužili dodržet styl vznosných prostor. Zároveň ale cítili potřebu přizpůsobit tento styl příjemnému soudobému bydlení. Náročný úkol. Ale i takové se dají zvládnout, pokud si vezmete k ruce odborníka a důvěřujete jeho schopnostem. Výsledek můžete v naší galerii posoudit sami.

Nádherná vila byla nedávno citlivě zrekonstruována v souladu s nejvyššími standardy. Veškeré zdobné prvky byly respektovány, a tak i dnes se mohou obyvatelé a návštěvníci výstavného rodinného domu kochat líbeznými štukovými ozdobami.

Pro návštěvy je tu vždy připraveno něco dobrého k pití. Foto: Julia Maria Rafflebeul

Majitelé měli jasnou představu v účelu jednotlivých prostor i v tom, jak by měly působit. Interiérová architektka Julia Maria Rafflebeul tak měla spojit glamour styl reprezentativních prostor v přízemí se vzdušnějším moderním vybavením soukromých místností v ostatních částech domu.

Všimněte si, jak díky bohatému štuku nebylo třeba příliš dekorovat stěny. Architektonický prvek je zdobný sám o sobě. Zvlášť když využívá příjemného spojení béžové barvy podkladu a bílého zdobného prvku. Jinde naopak ornamenty na stěně ustupují díky jednolité bílé barvě stěny do pozadí, a nebrání tak spojení se zavěšeným moderním obrazem nebo TV obrazovkou.

Příjemně působí zejména obývací pokoj v soukromé sféře vily. Sedačka prostých tvarů, jednoduchý konferenční stůl a přesto prostor netrpí zásahem moderní doby. Naopak! Moderní a staré se zde sbíhá v jeden harmonický celek. Posuďte sami.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také