Bydlení

28. srpna 2015 05:30

Klára Beščecová

Spojit staré kožené autosedačky a starou ledničku? Ano a získáte bezva sedačku

Kanadský designér zkombinoval zdánlivě neslučitelné. Sedačky ze starých BMW montuje do vysloužilých chladniček a výsledek prodává v přepočtu za 100 000 korun.

Na překvapivý nápad přišel Adrian Johnson před osmi lety, když obstarával na jednu svatbu stylové posezení, které podle požadavků umanutých hostitelů nesmělo stát ani dolar. Na autovrakovišti, kam si jel pro díly do svého starého auta, Johnsona zaujala zadní kožená sedačka jednoho BMW kupé. Na rozdíl od značně sešlého auta byla vínově červená lavice jako nová. Rozhodl se, že ji tam nenechá a už jen uvažoval, do čeho by dvojsedák sopěradlem usadil.

Odpověď nalezl na skládce. Johnsona zaujala olivově zelená chladnička z 80. let, s chromovaným štítkem na dveřích. Všehoschopný Kanaďan, který ovšem absolvoval obor integrovaného počítačového designu na Southern Alberta Institute of Technology vCalgary, vytáhl metr a zjistil, že vnitřní rozměr odpovídá velikosti sedačky. Vynález „Fridgecouch“ byl na světě.

Sedačky zvraků aut a lednic dotváří spoužitím překližky. Finální spojení nabízí úložné prostory i vyklápěcí postranní stolky. Po osmi letech Johnson nabízí čtyři modely, které prodává za ceny od 100000 do 140000 korun.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také