Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Spojit staré kožené autosedačky a starou ledničku? Ano a získáte bezva sedačku

Kanadský designér zkombinoval zdánlivě neslučitelné. Sedačky ze starých BMW montuje do vysloužilých chladniček a výsledek prodává v přepočtu za 100 000 korun.
Vydáno: 28.08.2015
Kýženým druhým dílem celé kombinace se stala olivově zelená chladnička ze skládky
Kýženým druhým dílem celé kombinace se stala olivově zelená chladnička ze skládky Autor: archiv Fridgecouch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na překvapivý nápad přišel Adrian Johnson před osmi lety, když obstarával na jednu svatbu stylové posezení, které podle požadavků umanutých hostitelů nesmělo stát ani dolar. Na autovrakovišti, kam si jel pro díly do svého starého auta, Johnsona zaujala zadní kožená sedačka jednoho BMW kupé. Na rozdíl od značně sešlého auta byla vínově červená lavice jako nová. Rozhodl se, že ji tam nenechá a už jen uvažoval, do čeho by dvojsedák s opěradlem usadil.

Své sedačky Johnson pojmenovává podle modelových řad BMW, například Fridgecouch 325e Frost-Clear
Své sedačky Johnson pojmenovává podle modelových řad BMW, například Fridgecouch 325e Frost-Clear
archiv Fridgecouch

Odpověď nalezl na skládce. Johnsona zaujala olivově zelená chladnička z 80. let, s chromovaným štítkem na dveřích. Všehoschopný Kanaďan, který ovšem absolvoval obor integrovaného počítačového designu na Southern Alberta Institute of Technology v Calgary, vytáhl metr a zjistil, že vnitřní rozměr odpovídá velikosti sedačky. Vynález „Fridgecouch“ byl na světě.

Sedačky z vraků aut a lednic dotváří s použitím překližky. Finální spojení nabízí úložné prostory i vyklápěcí postranní stolky. Po osmi letech Johnson nabízí čtyři modely, které prodává za ceny od 100 000 do 140 000 korun.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Neobvyklý stůl, jehož podsada je spletena z ohýbaných spirál.

Inspirace: Nábytek ve tvaru spirály rozvlní interiér

Vítězným výrobkem oceněným jako NÁBYTEK ROKU 2015 je „KOLEKCE LaVista“, kterou pro výrobní společnost JELÍNEK - výroba nábytku, s.r.o., navrhl designér Jaroslav Juřica.

Takhle vypadá nejlepší český nábytek roku 2015

Bíle nabarvené dřevěné přepravky dají skvěle vyniknout svému obsahu. Jsou jen volně položené a vy si je můžete přeskládat podle momentální potřeby.

Vem bedničku, přepravku – máš nábytek za babku!


Článek je zařazen v:
Reklama