Bydlení

30. prosince 2015 06:00

Markéta Zídková

Starý dům prošel fantasticky svěží proměnou

Paráda.

Starý dům v modernizující se montrealské čtvrti Pointe-Saint-Charles prošel fantastickou proměnou. Svěží nádech pro něj navrhli sami majitelé designéři. Z výsledku se raduje i jejich pes

Do domu se designérům Marku Feketemu a Vivianě de Loeře vyplatilo investovat už pro jeho atraktivní polohu s výhledem na montrealskýo kanál Lachine. Po rekonstrukci v tomto domě budou nejen bydlet, ale i pracovat. V projektu část z celkové plochy 100 m² vyhradili i designérskému studiu. Na domu z roku 1880 si cení jeho určité surovosti, kterou mu propůjčují viditelné konstrukční prvky. Přičiněním různých ocelových sloupů a traverz, které jsou ale do stavby velmi účelně zakomponované, má jejich domov ráz průmyslového stavení.

A protože oba nacházejí zalíbení v představě šetrného způsobu života, dali Mark a „Vivi“ starým materiálům po vybourání původního interiéru nový účel. Prkna z podlahy přeměnili v ošuntělý, ale osobitý nábytek jako různé skříňky nebo boky kuchyňského pultu. Ocelové sloupy a nosníky zas podpírají konstrukci z původních trámů. Konstrukce pár nezakrýval, ale nechal na očích. Očištěné a natřené profily domu sluší.

Během bouracích prací nalezené starožitné hračky, nářadí a smaltované cedule nablýskali a vystavili po všech místnostech. I s jejich přispěním se podařilo zařídit pěkný domov a pracoviště s osobitou atmosférou.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky dům domov sloup Lachine

Přečtěte si také