Bydlení

31. ledna 2017 06:02

Markéta Zídková

Stolujte s nadhledem aneb 10 skvělých barových židlí

Mít dnes barový pult, který odděluje kuchyni od jídelny a obývacího pokoje, je velmi populárním uspořádáním domácnosti. A k barovému pultu patří barová židle.

Kdo má židli, ten bydlí, a kdo má barovou židli, ten vidí svět s nadhledem, dala by se rozvinout známá hláška. Barovou židli dnes pořídíte už od pár korun, přesně do 400 Kč (jednu takovou najdete v naší galerii). Cenově směrem nahoru se hranice téměř nekladou, nejdražší kousek v naší galerii stojí lehce přes dvacet tisíc. Taková barová židle může být z nejrůznějšího materiálu, plastu, vyztuženého polypropylenu, chromu, hliníku v kombinaci s kůží nebo ze dřeva. Barevná škála i tvar provedení jsou velmi variabilní. Co byste však měli zohlednit, jsou parametry židle, tak aby se vám na ní dobře sedělo.

U barových židlí je důležitá jejich výška, ta se odvíjí od výšky baru. Přiměřená výška barových židlí je zhruba 75 centimetrů, která je ideální k barovému pultu o výšce 95 až 100 centimetrů, respektive sedák by měl být asi o 20 centimetrů níže, než samotný pult. Řada barových židlí však má i nastavitelnou výšku, což celou situaci řeší. Tak a teď stačí jen vybrat:

(web)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také