Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Takhle perfektně opravený venkovský dům se hned tak nevidí!

Ctili ducha stavby .
Vydáno: 21.05.2016
Jedním z cílů rekonstrukce tohoto venkovského domu v podkrkonoší bylo v co největší míře zachovat jeho původní vzhled

Původně majitelé svou chalupu v podhůří Krkonoš chtěli jen zběžně opravit. Nakonec ji ale kompletně zrekonstruovali a přidali i saunu s vířivkou.

Venkovský domek, postavený kolem roku 1937-39, v podhůří Krkonoš měl na začátku rekonstrukce dvě přízemní místnosti a jednu podkrovní. Majitelé se původně chtěli omezit jen na nejnutnější opravy, aby v domě mohli trávit víkendy či dovolenou. Postupně ale zrekonstruovali celý dům a nešetřili ani na vybavení.

Kuchyně je zařízená střídmě, s ohledem na povahu starého venkovského stavení
Kuchyně je zařízená střídmě, s ohledem na povahu starého venkovského stavení
archiv Heleny Míkové

V přízemí vznikla jedna veliká místnost, která slouží jako kuchyně, jídelna i společenský prostor, přístupná ze vstupní chodby. Z té je přístup i do nově vzniklé koupelny a na schodiště, které vede do tří podkrovních pokojů. Při návrhu interiéru architektka Helena Míková volila převážně přírodní materiály a z toho, co šlo zachránit, i původní zrestaurovaný nábytek.

U nových součástí zařízení, jako toho v koupelně či kuchyni, volila jednoduchý design a nevýstřední materiály, podtrhující původní podobu a charakter domu. Cílem rekonstrukce také bylo v co největší míře zachovat původní vzhled domu, s nímž záměrně kontrastuje jednoduše pojatá garáž a zahradní sezení.

Dům je jedním z projektů přihlášených v soutěžní přehlídce Česká cena za architekturu (ČCA), jejíž první ročník letos vyhlásila Česká komora architektů.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

sland House, jak se tento domek oficiálně nazývá, se setkal s pozitivním ohlasem nejen u samotných majitelů, ale zájem vzbudil i mezi zahraničními zájemci

Nejen Češi milují chalupy. Takhle se tráví víkendy v Holandsku

Nádhera Julských Alp v plné kráse

Horská chata s nejkrásnějším výhledem na světě. Ubytování je tu zdarma

Klidu a čistého vzduchu se chatařům dostává vrchovatě

Přepychová chata ční na skalisku nad vodou

Reklama
Článek je zařazen v: chalupa, skvěle opravená
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama