Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Třípodlažní penthouse v New Yorku díky své nápaditosti své majitele nikdy neomrzí

Americký designový zázrak k bydlení.
Vydáno: 26.07.2016
Fascinující architektura interiéru je reprezentativní a hravá zároveň. Foto: Eric Laignel (arch.,dsgn: David Hotson & Ghislaine Viñas Interior Design)

New York je neuvěřitelné město s jasnou siluetou tyčících se mrakodrapů. Málokdo ale vidí přímo do nich. To je škoda, protože i jejich interiéry dokážou zaujmout nevšední architekturou. Navštívili jsme jeden z výškových domů a před námi se otevřel pohled na originálně zařízený třípodlažní penthouse. Sami v galerii uvidíte, že vás tu něco překvapí doslova na každém kroku.

Ghislaine Viñas Interior Design je zavedené newyorské architektonické studio. Jeho projekty už našly mnoho spokojených zákazníků. Nebylo tedy divu, že jeden z nich se při úpravě nově zakoupeného bytu v posledním patře mrakodrapu 1895 obrátil opět na úspěšné designéry. Za obdivuhodným interiérovým výsledkem pak hledejme jméno architekta Davida Hotsona.

Ústředním bodem obývacího prostoru je čistočistá kuchyň. Zvládne navařit pro početnou společnost. Foto: Eric Laignel (arch.,dsgn: David Hotson & Ghislaine Viñas Interior Design)
Ústředním bodem obývacího prostoru je čistočistá kuchyň. Zvládne navařit pro početnou společnost. Foto: Eric Laignel (arch.,dsgn: David Hotson & Ghislaine Viñas Interior Design)
Eric Laignel

Místo v posledním patře mrakodrapu nebylo nikdy používané k bydlení. Před zkušeným architektem a designéry tak stál zcela syrový prostor s původní ocelovou konstrukcí a nezvyklou konfigurací podlahy. Masivní renovace přinesla kromě nádherných výhledů také horolezeckou „stěnu“ na jednom z původních sloupů a fascinující lesklou skluzavku.

Bílé stěny dávají vyniknout nádherným výhledům na město. Foto: Eric Laignel (arch.,dsgn: David Hotson & Ghislaine Viñas Interior Design)  Foto: Bílé stěny dávají vyniknout nádherným výhledům na město. Foto: Eric Laignel (arch.,dsgn: David Hotson & Ghislaine Viñas Interior Design) , Foto: Eric Laignel

Zabydlet ohromný prostor byla pro designéry velká výzva. Na jednu stranu se jim podařilo vyzdvihnout skvělé výhledy na město díky bílé a béžové barvě stěn, podlahy a stropu, na stranu druhou chlad a uniformitu bílé skvěle potlačili sytými barevnými prvky na stěnách. Významnou roli tu hrají popartové obrazy. Dalšími barevnými prvky jsou různé druhy nábytku. Například zelený Divis stůl s prázdnými klíny, sytě žluté dveře či blankytný sprchový kout.

Tady i dětem spadne brada. Foto: Eric Laignel (arch.,dsgn: David Hotson & Ghislaine Viñas Interior Design)
Tady i dětem spadne brada. Foto: Eric Laignel (arch.,dsgn: David Hotson & Ghislaine Viñas Interior Design)
Eric Laignel

Nezapomnělo se tu ani na dekorace poněkud zdobnější, jako jsou například tapety, pelest a žlutý lustr v jedné z ložnic, květovaná sedačka v mezipatře s průhledem o patro níž, oranžově zářící křesílka v mezaninu a v dětském pokoji křiklavě hravá stěna s postavičkami.

Květinová lenoška hýří veselostí. Máte z ní navíc výhled nejen kolem sebe ale i pod sebe. Foto: Eric Laignel (arch.,dsgn: David Hotson & Ghislaine Viñas Interior Design)  Foto:

V každé z pomyslně oddělených prostor se navíc nachází něco zcela neobvyklého. U jídelního stolu vás zaujme velkoušák a zvláštní osvětlení v podobě vzduchem plující skulptury od Jasona Rogenese, nad zeleným stolem je to osvětlení od londýnského designéra Tima Fishlocka a v obývací části spojené s běloskvoucí kuchyní na vás zírá tmavý kůň v ponožkách a lampou na hlavě. Pro tu nechybí ani klavír.

Když vystoupáte do prvního patra, ocitnete se v místech, kde jsou připraveny různorodé ložnice pro hosty, pracovna a pochopitelně koupelna. Ložnice a knihovna pro majitele bytu se nachází v přízemí penthousu. Místnosti v jeho prvním patře spojují prosklené mosty, takže máte pocit, jako byste se vznášeli. Z každého místa je pěkně vidět, a to nejen z ložnic, ale i z koupelny. Při teplé sprše se můžete opájet výhledem na dominanty nikdy nespícího města.

V nejvyšším patře se pak „skrývá“ útulné zákoutí s okénky a dalším krásným výhledem. A to nejen ven mimo budovu, ale i do penthousu, protože jedna celá stěna je zde jen z průhledného skla. Tady, v nejvyšším bodě bytu také začíná ona masivní lesklá skluzavka, která končí až dole u knihovny, stranou jídelny a obývacího prostoru.

Tak nápaditě zařízené bydlení nikdy neomrzí. Je tu dost prostoru, světla, hravých příležitostí pro děti i dospělé a rovněž se tu nebude cítit stísněně ani početnější skupina hostů. Teď už jen, aby pozvánka na zdejší párty zavítala i do vaší schránky, abyste si celý byt mohli projít a sami „osahat“.

Foto: Eric Laignel (arch.,dsgn: David Hotson & Ghislaine Viñas Interior Design)

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Větší z koupelen dominuje kruhové zrcadlo pomyslně zaseknuté do dřevěné police ze staré fošny

Mladý pár si v Praze na Vinohradech zařídil byt inspirovaný Londýnem

Vlevo Dvojčata, vpravo nově postavená první budova Světového obchodního centra - 1 World Trade Center (WTC1), která nahradila Dvojčata

New York s Dvojčaty a bez Dvojčat: Jak se změnila podoba města po 11. září 2001?

Reklama
Článek je zařazen v: Penthouse, New York, Ghislaine Viñas Interior Design, David Hotson
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama