Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Umělec Banksy otevřel hotel s nejhorším výhledem na světě

Výhled do osmimetrové zdi se strážní věží a uvnitř spousta uměleckých děl. Slavný anglický pouliční umělec Banksy ve svém hotelu v Betlémě karikuje násilí. Otvírá už v sobotu a vítáni jsou hosté z obou stran konfliktu.
Vydáno: 07.03.2017
The Walled Off Hotel v Betlémě již přijímá rezervace od soboty a hostům se otevře 20. března

Izraelský voják s palestinským rebelem nad postelí jednoho z pokojů zahajují polštářovou válku. Nad samohrajícím klavírem v odpočinkové zóně se v naznačeném vzdušném víru zmítají andělé s kyslíkovými maskami a zdi zdobí asi desítka pouličních kamer přichycených po vzoru loveckých trofejí. V lobby zas umělec vystavuje reprodukce svých starších děl – v trojici zlacených starožitných rámů je místo malovaného portrétu motiv rebela vrhajícího jakýsi předmět – nejspíš kámen či něco horšího. Tamtéž Banksy vystavuje i bustu obestřenou umně vyvedeným kouřem slzné dýmovnice a na cifernících nástěnných hodin jsou namalované dokolečka běžící krysy. Mosazný dalekohled na stojanu u okna prezidentského apartmá láká ke zkoumání zrnitosti betonu osmimetrové zdi. To vše nabízí nový hotel v Betlémě na Západním břehu Jordánu, tedy uprostřed izraelsko-palestinského konfliktu.

Izraelský voják s palestinským rebelem vedou polštářovou bitvu  Foto:

Izraelský voják s palestinským rebelem vedou polštářovou bitvu. Foto: archiv The Walled Off Hotel

Na hosty je personál přísný

The Walled Off Hotel v Betlémě přijímá rezervace od soboty a hostům se otevře 20. března. Nabídne 10 pokojů od nocležny až po zmíněné prezidentské apartmá s vířivkou. Každému kromě hostů mířících do noclehárny hotel zablokuje na účtu zálohu 1000 dolarů (25 000 Kč) pro případ, že by poškodil některé z vystavených děl. A na stránkách hotelu Banksy rovnou i varuje – kdokoli, kdo by se pokusil něco ukrást, skončí na policii v Ramalláhu. Postel v nocležně vyjde na 30 dolarů (750 Kč).

Hostům, kteří by na střeše očekávali bazén, zas umělec připomíná, že kdekoli v blízkosti zdi je vstup na střechy domů zakázaný, a varuje, aby nikoho ani nenapadlo zablikat na strážní věž laserovým ukazovátkem, jehož světlo by vojáci okamžitě považovali za zaměřovač střelné zbraně.

Prezidentské apartmá
Prezidentské apartmá
archiv The Walled Off Hotel

Bezpečnostní bariéra zachraňuje životy

Banksy zesměšňuje izraelsko-palestinský konflikt a násilí vůbec. Díky bariéře mezi Izraelem a Západním břehem Jordánu podstatně poklesl počet spáchaných teroristických útoků na občany Izraele. Podle izraelské vlády mezi lety 2000 a dostavbou první části v červenci 2003 Palestinci na Západním břehu spáchali 73 sebevražedných atentátů, zatímco od srpna 2003 do konce roku 2006 teroristé zaútočili už jen 12krát.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Každý katamarán bude disponovat ubytovací kapacitou pro 2 až 4 osoby

Plovoucí hotel v Srbsku nabídne pokoje, s nimiž půjde odplout

Exotika je cítit na každém kroku

Pětihvězdičkový hotel na Bali postavili na okraji útesu

 

Cabin

Jako v Eragonovi: Švédský hotel ubytovává své hosty na stromech

 

Reklama
Článek je zařazen v: hotel, design, pokoj, Banksy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama