návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Přírodní materiály a čisté tvary: Vánoce v oblíbeném stylu natur

Simona Sedláčková , Vydáno: 20.12.2020
Máte rádi přírodní materiály, čisté tvary a obdivujete precizní řemeslné zpracování? Na druhou stranu vám nic neříká složitost, zdobnost, lesk a třpyt? Připravte si Vánoce ve stylu natur, které potěší milovníky tlumených přírodních tónů barev, a především jedince s fantazií.

reklama

Vánoce ve stylu natur mají své kořeny v tradičních tvarech lidových vánočních ozdob a zároveň se do nich prolíná velká obliba jednoduchého severského designu, který k nám v posledních letech proniká stále více. Možná i proto, že nabídka trhu je tak moc pestrá, až si paradoxně vybíráme to nejjednodušší. Natur Vánoce si vystačí s málem, a přesto dýchají kouzelnou poetickou atmosférou.

Jedličky i smrčky nechte růst

Nemůžete se smířit s každoročně zbytečně zmařenými životy obrovského množství vánočních stromků? Jděte na vánoční výzdobu úplně jinak a k přírodě mnohem šetrněji. I z pár větviček ve váze nebo mistrně svázaných do tvaru stromu, vznikne kouzelná vánoční atmosféra.

Vánoce v přírodním stylu
Autor: Pinterest.com Vánoce v přírodním stylu

Tradiční řezaný stromek, který po Vánocích skončí v popelnici, může skvěle nahradit stromek dřevěný, na jehož výrobu můžete zužitkovat vyřazené palety.

Závěsný věnec

Závěsné věnce přečkají dětské hry i zvířecí tlapky. Vytvořte dekorace z větviček, svíček i stuh

9 nápadů na netradiční vánoční stromečky

9 nápadů na netradiční vánoční stromečky. Vytvořte si je z knih, větví i z papíru

Malé dekorační stromky mohou být vyřezávané ze dřeva, ale stejně tak sestavené z nařezaných suchých větviček. Na komodě či za oknem, ve společnosti svíček, budou vypadat skvěle.

Vánoce v přírodním stylu
Autor: Pinterest.com Vánoce v přírodním stylu

Tradiční i netradiční věnce

Nejrůznější věnce k Vánocům neodmyslitelně patří a nabídka materiálů, které na jejich výrobu můžete použít, je v přírodě opravdu pestrá. Nádherné budou věnce z borových i smrkových šišek, ale i z vlašských nebo lískových ořechů a z buráků. Voňavé věnce vytvoříte z nařezaných koleček ze silnějších větví.

Vánoce v přírodním stylu
Autor: Pinterest.com Vánoce v přírodním stylu

Vánoční ozdoby a dekorace

Obyčejné šišky stačí jenom zavěsit na nitky a rázem jsou z nich ozdoby na stromek nebo je navažte provázkem do dlouhého vánočního řetězu. A šišky, připevněné na dřevěný podstavec, zase vytvoří dojem maličkého stromku.

Vánoce s vůní pryskyřice

9 jednoduchých dekorací z šišek. Připravte si Vánoce s vůní pryskyřice

Hvězda ze smrkových šišek

Hvězda ze smrkových šišek: Předvánoční dekorace na dveře i na branku do zahrady

Báječně budou vypadat ozdoby ze starého novinového papíru. Pokud se vám současný moderní novinový papír zdá příliš bílý, obarvěte ho slabou kávou, papír nechte uschnout a přežehlete žehličkou, zapnutou na nízkou teplotu. Jiné ozdoby můžete ušít ze zbytků vlněných látek nebo z plsti. Skvělá budou i kolečka, nařezaná ze silnějších větví.

Vánoce v přírodním stylu
Autor: Pinterest.com Vánoce v přírodním stylu

Nezapomeňte na betlém

I betlém ve stylu natur si vystačí s málem. Můžete si ho vyrobit sami, třeba ze starých dřevěných kostiček, pokud už si s nimi děti nehrají. Stačí je jenom obrousit a slepit do správných tvarů. Nebo se vydejte do lesa pro kousky spadaných větviček a kůry a vytvořte si kouzelnou vánoční krajinku.

Vánoční atmosféra

Vlna jednoduchých maličkých domečků k nám přišla ze severu, ale už dávno jsme je přiřadili k našim oblíbeným vánočním dekoracím.

Vánoce v přírodním stylu
Autor: Pinterest.com Vánoce v přírodním stylu

reklama

Článek je zařazen v: Vánoce , vánoční dekorace , natur styl , přírodní , jednoduché

reklama

Přečtěte si také