Bydlení

15. dubna 2015 05:35

Klára Beščecová

Vila boxera Mika Tysona se změní v kostel

Klece na tygry, křišťálové lustry a basketbalové hřiště brzy nahradí oltář, kadidlo a zpovědnice. Dějiště nezřízených pijatik totiž nový vlastník právě přestavuje na kostel.

Hacienda bývalého amerického boxera Mika Tysona dodnes svědčí o opulentním životě tohoto šampiona těžké váhy. Dům s pěti ložnicemi, sedmi koupelnami a blíže neurčeným počtem obývacích pokojů zaujme především svou velikostí. Jen samotná hala sbazénem přesahuje proporce běžného rodinného domu.

I vybavení, které vdomě zůstalo, dokládá značné zalíbení vsamoúčelném luxusu. Zlacené dekory, vířivka vmístnosti se zrcadlovým stropem nebo již zmíněná sportoviště ale letos snejvětší pravděpodobností vezmou za své při zásadní rekonstrukci objektu. Nad osudem svého někdejšího domova se Tyson nejspíš podivuje. Záměr současného vlastníka, který boxerovo sídlo koupil loni vprosinci, sTysonovým stylem života značně kontrastuje.

Tyson vtomto domě ve městě Southington vamerickém státě Ohio žil na přelomu 80. a 90. let. Své sídlo však po propuštění zvězení vroce 1999 prodal, přičemž utržil vpřepočtu přibližně 30 milionů korun. Pro šampiona, jemuž se tou dobou nedostávalo peněz, to bylo vítané přilepšení.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky dům kostel lustr Mike Tyson Ohio Southington

Přečtěte si také