Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Zbytky balícího papíru z dárků nemusí skončit v koši. 9 tipů, jak využít odstřižky i použitý papír

Z použitého vánočního papíru si můžete vyrobit konfety na Silvestra, dokonce s ním i vytapetujete. Nebo zkuste quilling - krásnou techniku, kterou vytvoříte originální díla.
Vydáno: 14.12.2018
Papír nevyhazujte
Papír nevyhazujte Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vánoční dárky udělaly spoustu radosti. Celá rodina si užívá nové elektroniky, knížek i oblečení, jenomže po balení a pak dychtivém rozbalování zůstalo spoustu odstřižků a zmačkaných kusů papíru. Napadlo vás někdy, co jiného s papírem udělat, než ho vyhodíte do koše nebo do kamen? Tady je 9 báječných nápadů.

Co s balicím papírem?
Co s balicím papírem?
istock.com

Vánoční řetěz

Pamatujete, jak jste jako malí stříhali každý kousek papíru, který se vám dostal pod ruku, abyste si mohli vyrobit vánoční řetěz? Tak teď pozvěte děti a společně si jeden vyrobte. Z různě velkých kousků pak můžete ještě vyrobit vlajkové girlandy, které využijete i jindy než o Vánocích.

Vánoční řetěz
Vánoční řetěz
istock.com

Konfety na Silvestra

Už za pár dní je tu silvestrovská oslava, na kterou se hodí konfety. Proč je kupovat, když si je můžete vyrobit sami z použitého balicího papíru? Stačí nastříhat papíry na proužky, projet je skartovačkou či děrovačkou udělat kolečka. Konfety naaranžujte na tabuli, na které budete mít silvestrovskou hostinu a party může začít.

Konfety
Konfety
istock.com

Výplň do krabic

Posíláte během roku hodně balíčků? Papír skartujte a můžete jej využít jako výplň do zásilek. Takový balíček bude vypadat mnohem líp, než krabice uvnitř nabalená praskací fólií.

DIY - Vánoční hvězda z papoírových pytlíků
DIY - Vánoční hvězda z papoírových pytlíků

Záložky do knížek

Výborný nápad, jak zužitkovat pěkné vzory z balicích papírů. Použijte tvrdou čtvrtku, ze které vystřihnete záložku. Tu následně polepíte přesně podle svých představ. Vzory a barvy lze libovolně kombinovat a vytvářet tak vzory nové. Každá záložka bude originálem, kterým můžete potěšit své blízké.

Záložka do knížky
Záložka do knížky
istock.com

Šperky

Z kvalitnějších lesklých papírů lze vyrábět různé věci, například šperky. Jak? Jednoduše! Papír nastříhejte na stejně široké, ale přitom dostatečně tenké proužky, které můžete stočit do různě velkých ruliček. Z těch pak vytvoříte korálky, náušnice nebo třeba knoflík, aby byly pevnější natřete je akrylovou bílou barvu a přebarvěte libovolným barevným odstínem. Nakonec přelakujte lakem ve spreji.

Papírové šperky
Papírové šperky
istock.com

Vytapetujte

Máte starší skříně, které už vevnitř nevypadají vůbec hezky? Vytapetujte je zbytky balícího papíru. Udělejte si pěknou koláž, vyberte zajímavé motivy kombinujte, pohrajte si. A například skříně do dětského pokoje můžete papírem klidně polepit i zvenku. Aspoň dětský pokoj získá zajímavý vzhled. Použitý papír se pak hodí na dno zásuvek, kde zabrání zašpinění.

Tapety
Tapety
istock.com

Pusťte se do quillingu

Zajímala vás vždycky tato technika, ale nechtělo se vám kupovat drahé proužky papíru? Nastříhejte si vlastní ze zbytků vánočního papíru, na učení to určitě stačí. Quillingem vytvoříte jakýkoliv ornament, stačí trocha praxe. Až uvidíte, jaká umělecká díla lze vytvořit, dejte pozor, abyste této technice nepropadli.

Quilling - 1 Foto: Quilling - 1, Foto: Inna Dorman/httpincreations.blogspot.com

Obaly na knížky

Zapomeňte na ošklivé plastové obaly na knihy, kterými jsme si museli jako děti všichni povinně obalovat sešity a učebnice. Udělejte si pěkně ozdobené obaly, které vás potěší vždy, když knihu vezmete do ruky. Můžete vtipně kombinovat vzory a barvy a vytvořit tak naprosto originální designy.

Mohlo by vás zajímat:

Zabavte děti výrobou vánočního řetězu.

Ozdobte dětský pokoj vánočními řetězy. Zvládnou je vyrobit samy děti!

Krása vánoční hvězdy - Obrázek 31

Potěšte se: Dechberoucí dekorace z vánoční hvězdy

Článek je zařazen v: dárky , balicí papír , Vánoce , DIY , paír , eko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama