návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Znali se pouhé 3 dny a začali spolu bydlet v dodávce. Mladé ženě to změnilo život

matoušhartman , Vydáno: 05.07.2021
Žijí v horách v souladu s přírodou a každý den se probouzejí s překrásnými výhledy. Nastěhovali se do obytné dodávky a mají se spolu úžasně. Rachel a Florian ukazují, že se dá zastavit a žít jinak, bez shonu a bez drahých věcí.

reklama

Rachel pracovala jako pečovatelka v jednom britském hospicu a byla nešťastná. Jednou se vydala sama na dovolenou do Španělska, kde poznala Francouze Floriana. Ten tou dobou už šest let žil nomádským stylem života a bral všechno s lehkostí. Rachel se zamilovala a za tři dny si už Floriana brala do Británie, kde dala výpověď a začala se svým novým partnerem cestovat.

Jak změnit život?

Přátelé ji od rozhodnutí zrazovali a někteří se dokonce báli, že je Florian psychopat! To se naštěstí nepotvrdilo. Rachel začala pomalu poznávat, jak se žije nomádům. Nejprve s Florianem cestovala po Skotsku, kde rozbíjeli stan, kde se jim zlíbilo. Nakonec byli oba s cestovatelským stylem života tak spokojení, že si koupili dodávku a předělali ji na pojízdný domov, ve kterém je dokonce i sprcha s vodu ohřívanou solárními panely, toaleta či kuchyňská linka s plynovým sporákem.

Elektřinu získávají pomocí solárních panelů
Autor: profimedia.cz Elektřinu získávají pomocí solárních panelů

Florian se původně živil jako elektrikář, takže byl schopný spoustu technických záležitostí v dodávce udělat sám. Pár se navíc rozhodl žít v souladu s přírodou a neplýtvat. Zásobník na vodu v dodávce dokáže pojmout jen čtyřicet litrů, což prý ale páru vystačí na celý týden! Součástí vybavení vozu je i filtrační systém, který umožňuje proměnit vodu z řek na pitnou.

Výhledy k nezaplacení!
Autor: profimedia.cz Výhledy k nezaplacení!

Rachel se rozhodla žít zero waste, používá jen přírodní kosmetiku a přestala používat prášek na praní, protože ten by znečištil vodní toky, u kterých s dodávkou Rachel a Florian kempují. Rachel, která žila ve městě, okusila úplně jiný život, začala dělat jógu a je spokojená.

Další příběhy lidí, kteří se rozhodli odstěhovat do dodávek:

Bydlení v policejní dodávce 1

Chtěli ušetřit, tak se přestěhovali do policejní dodávky. Žijí v ní s huskym a nemusí platit nájem

Sarah a Cédric proměnili dodávku v pohodlné bydlení

Díky proměně dodávky mohou cestovat. Mladý pár využil každou minutu lockdownu

Uvnitř to vypadá skoro jako v obyčejné garsonce.

Holka z dodávky: Tahle slečna si vyrobila svůj ráj na čtyřech kolech a sama cestuje po světě

Dodávka je plnohodnotným domovem

Snowboardistka se přestěhovala do dodávky. Sama ji opravila a bydlí v Alpách

reklama

Článek je zařazen v: dodávka , obytná dodávka , microliving

reklama

Přečtěte si také