Vánoce

22. prosince 2017 06:00

Tereza Javorová

Kde doma schovat vánoční dárky? Tady je vaši blízcí nenajdou

Kam schovat dárky? Každoroční oříšek před Vánoci. Snahu ukrýt dárky před zvídavými dětmi, které jejich hledání berou jako rituál a hru, nebo v horším případě před partnerem, ve kterém malém dítě stále dřímá, je pořádný oříšek. Jak dárky ukrýt, abyste je vaši blízcí nenašli, ale vy na Štědrý den ano?

Ve spíži v kuchyni

Před zraky vašich ratolestí můžete skrýt malé předměty i třeba vkuchyni - za sklenicemi octa a zavařené zeleniny je určitě hledat nebudou.

Zamkněte je

Pokud potřebujete dárky schovat opravdu pečlivě, využijte cestovní kufr. Je-li na zámek, tím lépe. Jen pozor, ať k němu klíč neztratíte. Jinak si k příštím Vánocům budete muset přát nový kufr.

Zamkněte je třeba do kufru! Jen nesmíte ztratit klíč... Foto: istock.com

Kufr auta

Kufr máte přece i v autě! Pokud jste majitelem vozidla, se kterým kromě vás nikdo jiný nejezdí, máte i další skrýš na dárky pro své blízké. Kufr nabízí velké prostory i pro ty objemnější vánoční překvapení.

Dárky pro kolegy

Schováváte drobný dárek pro kolegyni zpráce?Nemáte-li v kanceláři své zamykací šuplíky, použijte svůj počítač. Stačí jednoduše odšroubovat kryt PC a volný prostor je vám kdispozici.

Do pračky

Službu pořádného úkrytu na poslední chvíli vykoná také pračka! Do ní ukryjete překvapení pro ty nejmenší, ale i dospělé. Jen se ujistěte, že před Štedrým dnem rychle nebudete chtít něco vyprat nebo že se váš milovaný partner nerozhodne jednou přiložit ruku k dílu a nezmáčke tlačítko pračky na program máchání...

Pozor na schovky, kde dárky nakonec nenajdete ani vy. Foto: istock.com

Do sportovní tašky

Kdo by dobrovolně lezl do propocené a nevábně páchnoucí sportovní tašky? Může tak posloužit jako dobrý úkryt. Jen ji předtím raději vyperte, ať dárky nejsou oslizlé. Ideální bude třeba taška pro hokejovou výbavu, která nabízí spoustu prostoru.

Pod svícnem je největší tma

To platí pro případ, když máte vdětském pokoji velké skříně. Nejvyšší patra vestavěných skříní nabízí prostor navíc a díky výšce nejsou běžně dostupná ani dospělým. Uschovat dárky tak můžete právě vpokoji vašich dětí, budou-li dostatečně vysoko a hluboko.

Máte svoje tajné skrýše? Foto: istock.com

Do garáže

Garáž je dalším řešením úkrytu. Jen pozor, aby se zde dárky neušpinily. Dejte je tak raději do obyčejné krabice, která nepřitahuje pozornost a zapadne mezi ostatní úložné věci.

Na poslendí chvíli

Vpřípadě velkého dárku, který jen tak neschováte, se pokuste dohodnout sprodejcem a zboží si vyzvedněte těsně přes Štědrým dnem. Požádat můžete i sousedy a překvapit tak celou rodinu.

Překvapení si nechejte až na Vánoce. Foto: istock.com

(bp)

Další články:


Přečtěte si také