Bydlení

26. března 2024 09:53

Lenka Valjentová

Oldřich Kaiser prodává chalupu. Za netradiční modrou roubenku chce 6 milionů

Populární herec a komik Oldřich Kaiser (68) prodává svou nádhernou chalupu nedaleko Českého Dubu, kde donedávna trávil volné chvíle a užíval klid a pohodu. Nyní se milované modré roubenky rozhodl zbavit za 6 milionů korun. Jak Kaiserova chalupa vypadá?

Podobně jako řada Čechů i herec Oldřich Kaiser patří k milovníkům chalupaření. Populární herec získal chalupu dědictvím. Částečným majitelem se stal v roce 2002, kdy část nemovitosti zdědil. O pět let později se stal kvůli darovací smlouvě právoplatným majitelem celého stavení i pozemku. Léta si na své krásné chalupě na Liberecku užíval klid, ale nyní roubenku prodává za 6 000 000 Kč.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Josef Dvořák ukázal svou chalupu v Českém ráji. Na přestavbě se s manželkou nadřeli

Kontroverzní rekonstrukce v modré

Chalupa v roce 2016 prošla důkladnou rekonstrukcí, při níž se velkou měrou projevila Kaiserova proslulá kreativita. Herec si nezvyklou renovací si znepřátelil nejednoho souseda a do sporu se dostal také s památkáři.

Místním vadil především jeho výběr zářivě modré barvy pro některé části chalupy, která podle nich narušuje historickou autenticitu stavby. Přestože modrá barva není v historickém kontextu nepřípustná, odstín zvolený Kaiserem se výrazně liší od tradičních barev. Naštěstí pro herce se chata nenachází v chráněné oblasti. Díky tomu se tak vyhnul sankcím, i když modrá barva odborníky šokovala.

Jak vypadá Kaiserova srdcovka

„Oldřich Kaiser s těžkým srdcem prodává chalupu z roku 1780, kterou přeměnil vlastními silami do dnešní podoby. Na této chalupě relaxoval a hledal inspiraci ke své práci,“ uvádí se v inzerátu na webu Sreality.

Hercova chalupa je na Liberecku, v malebné obci Hlavice nedaleko Českého Dubu. Roubenka s obytnou plochou 95 m2 je po rozsáhlé rekonstrukci z roku 2016, takže se nový majitel může rovnou nastěhovat. Nové jsou kromě zmíněné kontroverzní modré barvy hlavně střecha včetně krovů, podkrovní místnosti a přístupové schodiště, podlaha v dolních místnostech (masivní prkna a dlažba) a elektřina.

PŘEČTĚTE SI: Anife Vyskočilová má nejkrásnější chatu v Suchdole. Zrekonstruovala ji sama

Přízemí domu nabízí velký obývák s kuchyňskou linkou a krbovými kamny, ložnici, koupelnu se sprchovým koutem a toaletou. Z předsíně vede dřevěné schodiště do podkroví, kde je velká otevřená místnost a prostorný pokoj. V přízemí chalupy jsou ještě dva sklípky s klenutým stropem přístupné zvenku a garáž.

Chalupa se nachází v blízkosti lesa v mírně svažitém pozemku s jihozápadní orientací o rozloze 264 m². Na pozemku jsou kamenné schody a chodníčky a z boku chalupy je vytvořeno odpočinkové místo s dřevěnou terasou a trávníkem. V dolní části pozemku je další trávník a spousta keřů, stromů a další zeleně.

Zdroje: sreality.cz, blesk.cz


Přečtěte si také