Bydlení slavných

8. srpna 2022 11:04

redakce Prima Living

Jak bydlí majitel divadla Milan Hein s přítelem: Romantické bydlení na Novém Světě

Když kdysi občas přijel do Prahy, toulal se po Malé Straně a doufal, že v metropoli bude jednou žít. Tenhle sen se mu splnil – s partnerem Martinem Šimkem žijí na pražském Novém Světě kousek od Hradčan v domě, který tu stojí už od sedmnáctého století.

Český divadelní publicista, herec, moderátor a divadelní podnikatel Milan Hein, který je také známý coby majitel pražského Divadla Ungelt, se s partnerem už před lety rozhodl pro bydlení na pražském Novém Světě v domě U Zlatého hroznu, jen kousek od letní scény svého divadla. Dům z roku 1694 je památkově chráněný.

Bývala to chudinská čtvrť

Kdysi na Novém Světě žilo služebnictvo a chudina, život zde byl poměrně nuzný, což platilo i době první republiky. Až po válce se to začalo měnit – bydlení tu sice pořád nebylo nikterak luxusní, byty byly vlhké, stropy se propadaly, ale i tak místo začalo přitahovat zájem umělců. Žili tu vedle sebe často alternativní spisovatelé, malíři a filmaři, kteří se tu tak trochu skryli před režimem.

A dneska? Už jde o docela vyhledávanou adresu, ačkoli je třeba se smířit s tím, že jde o lokalitu, kde narazíte spíše na turisty než například na místní služby.

Mimochodem, partneři uvažovali o svatbě, chtěli se vzít v zahraničí, kde to možné je – například v Lucembursku. Ale když zjistili, že i tak by jejich sňatek v Česku neplatil, rozhodli se pro zde povolené registrované partnerství.

Martin Šimek je o třicet let mladší než Milan Hein a je otcem dvou dcer, s jejichž matkou se dodnes přátelí. Milana Heina viděl poprvé při jeho vystoupení v televizním pořadu 13. komnata. „Přemýšlel jsem o tom, že mu napíšu, a pak přišla domů moje žena a řekla mi: Hele, já si myslím, že bys měl tomu Milanovi napsat. Tak jsem mu napsal,“ vzpomíná Martin Šimek. Nějaký čas si psali, nakonec to vyústilo ve vztah.

Děti má Martin Šimek s bývalou ženou ve střídavě péči, takže tráví půlku času s tátou a jeho partnerem. Ti jsou spolu třináct let, dívkám je dnes jedenadvacet a sedmnáct.

„Když jsem je ‚přebíral‘, holkám bylo šest a tři roky. Martin je má ve střídavé péči, takže polovinu roku jsme spolu. Holky s námi objely kus světa, viděly Vídeň, Paříž, Londýn, Řím, New York, k moři jezdí do Řecka, na hory do Alp,“ líčil Milan Hein v novinovém rozhovoru.

Krom bydlení v Praze si před časem nechali postavit ještě kamenný dům v bretaňském stylu ve Vrchotových Janovicích na Sedlčansku. Stěhovat se tam nehodlají, ale pobyt na venkově si hodně užívají. Do Janovic se dostali vlastně náhodou, kvůli muzikálu o baronce Sidonii Nádherné, poslední majitelce zámku Vrchotovy Janovice, který se hrál v divadle Ungelt.

V muzikálu Touha jménem Einodis hrály Sidonii Marta Kubišovou a Aneta Langerová, text k němu napsala Marta Skarlandtová, sestra Milana Heina. Kamenný dům ve Vrchotových Janovicích si koupili coby svatební dar, když se nechali zaregistrovat coby partneři.

„Byli jsme s Martinem na dovolené v Bretani a tam jsem přiznal, že jak stárnu, toužím mít v Čechách na venkově dům. Cítím, že potřebuji k životu procházky lesem a pročistit si hlavu. A pokud by se to podařilo, aby ten dům byl kamenný,“ vysvětlil před časem Milan Hein, jak nápad na takový dům vznikl.

Vrchotovy Janovice a jejich okolí je okouzlily tak, že se začali shánět po pozemku právě tady a ono to vyšlo.

Zdroj: Profimedia.cz;,https://ceskeduchody.cz/rozhovory/milan-hein-jsem-vdecny-ze-jsem-se-dozil-stari; https://www.jsmefer.cz/milan_a_martin; https://www.idnes.cz/zpravy/revue/spolecnost/milan-hein-narozeniny-registrace-oslava-rodina-pratele-prace-soukromi-dum.A161113_132749_lidicky_jfk

Sdílejte článek
Štítky divadlo dům bydlení Praha Malá Strana Hradčany Milan Hein Divadlo Ungelt Nový svět Martin Šimek

Přečtěte si také