Bydlení

6. dubna 2022 10:24

Radka Wallerová

Takhle bydlí moderátorka Pavlína Wolfová: Filmy s dědečkem Františkem Filipovským si nepouštím

Pavlína Wolfová vaří ráda: Jaké jídlo umí připravit vážně skvěle?

Za nenápadnými šedými dveřmi a jednoduše zařízenou předsíní se skrývá interiér, jaký byste tak možná úplně nečekali. Novinářka Pavlína Wolfová má v bytě spoustu rodinných památek – velká místnost spojující dohromady obývací pokoj s kuchyní, do níž pozvala moderátorku pořadu Prima Pauza, je plná starožitností.

Robustní historizující nábytek, velké kožené sedačky, spousta doplňků na policích i stěnách, bílá kuchyňská linka a velký jídelní stůl. Tak by šel ve stručnosti popsat hlavní obytný prostor bytu na pražských Vinohradech, v němž žije novinářka a moderátorka Pavlína Wolfová se svými dvěma dětmi.

Devatenáctiletá dcera Matilda se momentálně připravuje na maturitu, šestnáctiletý syn Matouš momentálně studuje v Americe. Telefonujeme si každý den večer, on má v té době poledne, řekla k tomu Pavlína Wolfová. S otcem dětí, politikem a podnikatelem Janem Bubeníkem, se rozvedla už před lety.

V bytě je k vidění například slavný portrét Mony Lisy od Leonarda da Vinciho, přesněji řečeno jedna z jeho kopií, které si zahrály ve slavném filmu Císařův pekař a pekařův císař, najdete tu lampu z Osvobozeného divadla a další v podstatě muzeální kousky. Rodinnou památkou je i velký lustr, který kdysi daroval dědeček František Filipovský její mamince Pavlíně Filipovské.

Připomíná si svého dědečka tak, že si pouští jeho filmy? Vůbec nic si nepustím, stačí, když se rozhlédnu kolem sebe, protože ho tady všude mám, ukázala na všemožné rodinné památky v obývacím pokoji.

Proč Pavlína Filipovská volala do rádia?

Nad kuchyňskou linkou visí pro změnu obraz její maminky, herečky a zpěvačky Pavlíny Filipovské, když jí bylo devatenáct. Moderátorka přiznala, že když začínala pracovat v rozhlase, byla právě maminka jejím velkým kritikem, dbala na správnou výslovnost, a když Pavlína něco takzvaně zašumlovala, neváhala do rozhlasu zavolat. Je to bohužel tak.

Pavlína Wolfová vystudovala na Karlově univerzitě obor média a její jedinou touhou bylo psát a fotit, začínala proto v tištěných médiích, ale později pracovala v rozhlase a dneska moderuje analytický televizní pořad 360° v němž se svými hosty rozebírá nejdůležitější události dne. Kde hledá nejnovější informace o tom, co se děje ve světě kolem nás. Ráda bych je hledala v tištěných novinách, ale bohužel jsou staré. Takže otvírám internetové prohlížeče, popsala.

Před lety Pavlína Wolfová s druhým manželem, politikem a lobbistou Janem Bubeníkem, bydlela ve vile, která původně patřila herci Františku Filipovskému, jejímu dědečkovi. Postavena byla už ve dvacátých letech minulého století, dům na rozhraní Strašnic a Vinohrad nechal vybudovat továrník Med pro svou milenku. Slavný herec ji spolu s dalšími členy rodiny koupil v roce 1975.

Matka Pavlíny Wolfové, zpěvačka Pavlína Filipovská, vilu Bubeníkovi prodala, a když se později po pětiletém soužití novinářka a moderátorka s Bubeníkem rozvedla, vila zůstala jemu. Ona se s dvěma dětmi odstěhovala právě do bytu na Vinohradech.


Přečtěte si také