Jak na to

29. ledna 2019 09:33

maku-la@seznam.cz

5 valentýnských dekorací: Vyzkoušejte krásné DIY projekty

Den 14. února patří všem lidem, kteří slaví svatého Valentýna. Již dlouho se nejedná jen o oslavu zamilovaných párů, lásku můžete připomenout i svým nejbližším, které máte rádi. Je jedno, zda se jedná o mamku, nejlepší kamarádku nebo například babičku. Krásný dárek můžete dát přece každému.

Vpolovině února se pomalu začínáte těšit na jaro. Zimy bylo ve městě už dost, chtělo by to trochu slunečního světla a jarní barvy, kterévám zlepší náladu hned po ránu. Příroda samozřejmě vaše přání zcela ignoruje a od nepaměti si dělá, co chce. Vy mezitím, než opravdové teplo dorazí i knám do Čech, můžeteváš interiér naladit do zamilovaných barev a oslavit tak lásku ke své drahé polovičce nebo knejbližším, které máte rádi.

Papírová srdíčka

Stylovou dekorací, která je sice ze samých srdíček, ale rozhodně vám nepoleze za dva dny na nervy, je papírový řetěz. Nejlépe vypadá ze starých novin. Na výrobu potřebujetejen přečtené noviny, lepidlo nebo oboustrannou lepenku, nůžky a provázek. Srdíčka lze umístit jen jako ozdobu navěnec nebo znich můžete udělat právě dlouhý řetěz například do okna nebo nad poličku. Papírovými srdíčky v tomto případě protáhněte jehlou provázek. Tak aby srdíčka zůstávalana místě.

Ozdobené větve

Ať už například využijete srdíčka z novin z předešlého postupu, nebo si budete chtít vytvořit dekoraci zcela novou, postup je opět velmi jednoduchý. Navíc se tato dekorace neobejde bez krátké procházky v přírodě, kam si budete muset skočit pro pár hezkých větviček. Větve umístěte do vázy se širokým hrdlem a zavěste na ně látková srdíčka, která si ušijete s pomocí vaty a kusu staré látky. Vatu jednoduše obšijte dotvaru srdíčka. Pro lepší tvar srdce si můžete vystřihnout kartonové srdíčko, které k vatě přidáte.

Ovocný led

Pokud si nechcete byt vyzdobit v duchu zamilovaného Valentýna, máme pro vás nápad. Co takhle zamrazit pár jahod ve formičce na led? Pozvěte kamarádku a vychutnejte si stylový večer u filmu se šampáněm v růžových barvách. Budete si připadat jako v luxusnímbaru. Pokud máte dobrý mixér, led rozdrťte na dřeň a vyrobte si svůj skvělý koktail.

Dřevěné srdce

Toto je sice trošku náročnější, ale o to hezčí dekorace. Dřevěné srdce může být ideální příležitost, jak zapojit svého partnera do společné tvorby. Pokud ve svém okolí víte o prknech, která jsou už tak akorát ke spálení, zkuste si vyrobit přírodní obraz třeba i se živými květinami.

Tak trochu jiný lapač snů

Pokud vás nebaví klasický lapač snů, máme pro vás nenásilnou inovaci. Zkuste si ozdobit kroužek na vyšívání usušenými růžemi a přírodními provázky. Pro zkušenější existuje na internetu spousta tipů, jak si kroužek vyzdobit například makramé technikou.

Pokud chcete svou lásku překvapit originálním valentýnským přáním nebo citátem, inspiraci můžete načerpat zde.

A pokud chcete partnera či partnerku překvapit originálním valentýnským dárkem, ale nevíte, jaký pořídit, tipy najdete tady.

Přečtěte si také:


Přečtěte si také