Ušijte nejmenším koledníkům velikonočního zajíčka do kapsy

Na přípravu velikonočních barevných vajíček máme ještě pár dní času, ale pro nejmenší koledníky si můžete připravit i roztomilé zajíčky už teď. Ušijete je z měkoučkého fleecu, tedy materiálu, ze kterého se běžně šijí dětské i dospělé mikiny. Nemáte doma nějakou starší, o kterou už nestojíte? Na zajíčka bude jako dělaná!

Co budete potřebovat na ušití zajíce

Jak budete postupovat při šití zajíce

1. Vytvořte si střih a překreslete na látku

Na papír si nakreslete střih a vystřihněte. Fleecovou látku přeložte na polovinu (lícem dovnitř), položte na ni zažehlovací vlizelin a přežehlete. Na zažehlený vlizelin nakreslete podle šablony tvar zajíce.

2. Vystřihněte zajíce

Zajíce vystřihněte, zniknou vám dvě části, rubová a lícová. Rubovou odložte stranou, dále budeme pracovat jenom slícovou částí, podžehlenou vlizelinem.

3. Vystřihněte aplikace a našijte je

Zdžínoviny vystřihněte bříško a ouška, ztyrkysové plsti čumáček a zbílé plsti ouška. Vystřižené bříško a ostatní části naaplikujte na zajíce. Použijte hustý entlovací steh. Nakonec vystřihněte a našijte i čumáček ztmavší džínoviny.

4. Ručně vyšijte detaily

Vyšívací bavlnkou vyšijte očka a vousky.

5. Připravte si tlapky

Nastřihněte si čtyři nožky zbarevné šňůry, na koncích uvažte pevný uzlík a položte je na lícovou stranu zajíce.

6. Zajíce sešijte

Zakryjte rubovou stranou zajíce a prošpendlete. Celého zajíce kolem dokola sešijte, ale nezapomeňte vynechat na spodní části, mezi nožkama, kousek volný na otočení. Na hlavičce, mezi ušima látku lehce nastřihněte, aby se po otočení nekrabatila. Pozor, neprostřihněte švy! Sešitého zajíce otočte na líc, vyplňte dutým vláknem a ručně došijte.

Prima tip

Na zadeček můžete zajíčkovi ručně našít malou plyšovou bambulku, jako ocásek. Bambulky zakoupíte vpapírnictví nebo ve výtvarných potřebách.

Kdy budou Velikonoce v roce 2022, zjistíte zde.

Můžete si připravit i další vlastnoručně vyrobené dekorace podle našich návodů:


Přečtěte si také