Dekorativní dýně si můžete poskládat z papíru. Hodí se za okno i do květináčů

Nemusíte s nadšením slavit podzimní halloweenské svátky, a přesto si můžete s dětmi vyrobit veselé skládané dýně z papíru a vyzdobit jimi květináče za oknem. Každý nápad, jak děti zabavit, až se dostaví pošmourné počasí a budeme muset zůstat doma, se přece hodí!

Co budete potřebovat na skládané dýně

Jak budete postupovat při výrobě skládané dýně

  • Barevný papír, nejlépe oranžový, rozstřihněte podle narýsované čáry podélně na dvě poloviny. Zobou polovin složte tzv. harmoniku. Sklady by měly být široké asi 0,5 až 1 cm. Vše si raději naměřte podle pravítka, aby byly sklady pravidelné.
  • Zkaždé naskládané poloviny papíru vytvořte ½ kolečka a slepte je ksobě lepidlem na papír. Do jednoho záhybu vlepte špejli.
  • Vystřihněte papírové kolečko. Můžete ho vytvořit spomocí kružítka nebo jen jednoduše obkreslete jakýkoliv kulatý předmět.
  • Vystřižené papírové kolečko nalepte pro vyztužení na zadní stranu zápichu.
  • Na lícovou stranu zápichu nalepte zčerného papíru vystřižené oči, noc a ústa. Fantazii se meze nekladou, obličeje se mohou mračit i smát.

Hotové zápichy mohou ozdobit nejen květináče srostlinami. Místo špejle nalepte na dýně nitky a zavěste je do okna nebo pod lustr.

Máme pro vás i další nápady na podzimní trvoření s dětmi:

Sdílejte článek

Přečtěte si také