Jak na to

23. března 2020 14:00

Simona Sedláčková

Jarní pozdrav pro babičku i dědu: Zabavte nejmenší tvořením dárečku pro prarodiče

Všichni se musíme vyrovnat s nepříjemným obdobím, ale nejmladší a nejstarší členové našich rodin musí přece jen sami se sebou bojovat trochu více. Děti s nudou a ti starší se strachem o své zdraví. Zabavte děti výrobou roztomilých jarních pozdravů pro prarodiče.

Potřebujete zabavit děti v domácí karanténě, ale po několika dnech doma už nic nezabírá? Zkuste jim vyprávět, jak jste si hráli v dětství vy nebo se s nimi dejte do tvoření. Podívejte se také do vlastní kuchyně, určitě tam najdete plastová brčka nebo obyčejné houbičky na nádobí a určitě i zásobu těstovin. Ze všeho se dá báječně tvořit!

Přáníčka, která s pomocí těstovin vytvoříte, pak můžete přinést prarodičům společně s nákupem. Určitě je vzkaz od vnoučka či vnučky potěší. Zároveň zajistí kontakt v době, kdy se nemůžeme potkávat a trávit spolu volný čas.

Jak obarvit těstoviny

Těstoviny pro výtvarné tvoření můžete obarvit několika způsoby. Můžete je natřít štětcem akrylovými barvami a těstoviny tak budou mít syté a výrazné barvy.

Nebo je můžete obarvit barvami na potraviny. Při použití potravinářské barvy tekuté nebo gelové vložte těstoviny do igelitového sáčku, přidejte barvu, sáček pevně uzavřete a třepejte sním tak dlouho, dokud barva dostatečně neulpí na všech těstovinách.

Nakonec je tu i možnost, obarvit těstoviny barvou na textil. Barvu rozmíchejte podle návodu a těstoviny doní na chvíli ponořte. Ale opravdu jen na chvilku, aby nezačaly měknout.

Dětské pozdravy pro babičku i dědečka

Co budete potřebovat

  1. bílou nebo hnědou čtvrtku
  2. barevné papíry
  3. obarvené těstovinové mašličky
  4. tužku
  5. nůžky
  6. disperzní lepidlo (typu herkules)
  7. kousek látky zjuty nebo nebo jiné textilie
  8. lýko nebo provázek

Pozdrav pro dědečka

Čtvrtku přeložte na polovinu, aby vzniklo přáníčko, a na přední stranu nalepte zbarevného papíru vystřižený tvar košile, který jste si předtím předkreslili tužkou. Můžete nalepit i zčerného papíru vystřižený knírek. Obarvenou těstovinovou mašličku nebo klidně i jenom mašličku vpřírodní barvě nalepte disperzním lepidlem na košili jako motýlka.

Druhou variantou přáníčka pro dědu je košile smotýlkem, doplněná ještě o další tři barevné motýlky místo kníru. To pro dědečky, kteří dávají přednost hladce oholené tváři :)

Pozdrav pro babičku

Zjutoviny ustřihněte čtverec, stočte ho do kornoutu, převažte mašlí zlýka nebo provázku a nalepte na čtvrtku. Zobarvených těstovinových mašliček vytvořte pestrobarevnou kytici. Těstoviny na čtvrtku nalepte.

Další variantou pozdravu pro babičku, ale vlastně klidně i pro dědu, je přáníčko srámečkem zobarvených těstovinových mašlí, do kterého můžete vlepit pusinku, vystřiženou zrůžového papíru. Také si děti, smaminčiným dovolením, mohou půjčit rtěnku, namalovat si pusu a rty pak do rámečku obtisknout. Pusinka od vnoučka či vnučky babičku určitě potěší!


Přečtěte si také