Jak na to

12. října 2021 08:00

Simona Sedláčková

Z posledních podzimních květů růží vytvořte slavnostní svícen

Sezona zahradních růží pomalu končí a na záhonech dokvétají poslední květy. Vyberte ty nejkrásnější z nich a vytvořte si barevný květinový svícen, kterým uděláte letošní definitivní tečku za skončeným létem. Tak zase za rok!

Co budete potřebovat na slavnostní svícen

Jak budete postupovat při aranžování svícnu

  • Připravte si oválnou misku, vložte do ní kostku aranžovací hmoty pro živé květiny, kterou známe pod názvem florex, a zalijte ji vodou. Florex nechte důkladně nasáknout, bude to trvat jen pár minut.
  • Nejprve usaďte do středu florexu zápich se svíčkou. Pak začněte aranžovat větvičky buxusu, kterými snadno zakryjete celý povrch aranžovací hmoty.
  • Postupně přidávejte připravený materiál, například zaschlá květenství řapíkaté, tedy pnoucí hortenzie, květy břečťanu nebo větvičky splody přísavníku.
  • Můžete použít i větvičky zrůzných keřů, nejlépe ztěch, které už mají podzimně vybarvené listy. Nezapomeňte ani na voňavou levanduli!
  • Nakonec rozmístěte květy růží, které vám ještě na zahradě zbyly. Můžete kombinovat velkokvěté odrůdy spolu sdrobnokvětými růžemi půdopokryvnými.

Podzimní květinové dekorace hrají všemi barvami. Inspirujte se pro vlastní tvoření!

Sdílejte článek

Přečtěte si také