Vytvořte si poslední podzimní věnec z květin, které se ještě nezalekly studeného počasí

Na loukách a zahradách už najdeme jen málo květin, které ještě vzdorují sychravému počasí a snaží se z posledních sil kvést. Protože je déšť a první ranní mrazík stejně rychle zničí, udělejme si radost a vytvořme z nich barevný podzimní věnec na stůl.

Co budete potřebovat na podzimní věnec

Jak budete postupovat při výrobě věnce

1. Připravte si věnec zflorexu nebo aranžovací mřížku na věnce a vyplňte ji nařezanými kousky florexu. Tento základ na věnec pak ponořte do vody a nechte ho důkladně nasáknout.

2. Po obvodu celého věnce pak napíchejte asi 15 cm dlouhé větvičky buxusu a přidejte i větvičky listnatých keřů, u kterých jste si jisti, že listy hned nezačnou opadávat. Využijte aronii, kalinu nebo i větvičky borůvčí.

3. Mezi větvičky slisty zapíchněte několik souplodí zčerného bezu. Pokud už nenajdete žádné, na kterých by ještě zůstaly plody, využijte i krásné, vínově zbarvené krajkoví, které po plodech zůstalo.

4. Celý věnec doplňte snítkami kvetoucích podzimních aster a přidejte i větvičky pámelníku, na kterých už je sice jen pár posledních lístků, ale ještě na nich docela dobře drží bílé plody.

5. Na loukách a po okrajích polních cest ještě kvetou poslední řebříčky. Využijte je!

6. Možná vám na zahradě dosud kvetou i žluté rudbekie nebo listopadky.

7. Jako poslední přidejte do věnce maličká jablíčka, která nejprve napíchněte na aranžovací drátky nebo na špejle, aby se zvěnce jen tak snadno neodkutálela.

Vzhledem ktomu, že je věnec vytvořený ztéměř odkvétajících rostlin, raději ho ponechte ve studenější místnosti nebo přímo na zahradním stole, kde ještě potěší nejen vás, ale i poslední létající hmyz.

Další nápady na podzimní věnce:


Přečtěte si také