Zahrada

7. listopadu 2018 06:00

redakce Prima Zoom

Relaxační zahrada klidně uprostřed obýváku. Řekněte stresu nadobro sbohem

Toužili jste někdy pořídit si vlastní zahradní oázu, ale nemáte na ni dostatek místa nebo bydlíte v klasickém městském bytě? Zahrada klidu, která vám předává energii v sychravých a zimních dnech, může být součástí vašeho domova i uvnitř.

Zahrada vjaponském stylu může být právě to, co vám dodá energii do vašeho domova. Vsychravých a zimních dnech je složitější cítit se svěže a odpočatě, proto je důležité jít energii naproti a hledat ji kolem nás.

Zahrada uprostřed místnosti

Toužili jste někdy pořídit si vlastní oázu, ale nemáte na ni dostatek místa nebo zkrátka bydlíte vklasickém malém městském bytě? Pár lidí, kteří sdíleli své malé japonské výtvory na internetu, neodradilo ani to, že na takovou zenovou zahradu nemají absolutně prostředí a místo, přesto vykouzlili přírodní energické kouty vmístnosti.

Japonská zahrada

Japonská zahrada je způsob úpravy okrasné zahrady. Je pojmem celosvětově používaným pro úpravu pozemku, který má zdánlivě podobnost se stylem úprav zahrad vJaponsku. Po dlouhé době napodobování si ale japonská zahradní architektura rozvinula mírně odchylnou estetiku ovlivněnou příchodem zenového buddhismu. Lze tedy říci, že se jedná o oázu klidu a vyrovnanosti, kterou je dobré čas od času navštívit.

Stačí si zvolit místo

Pokud se rozhodnete pro svoji malou oázu uprostřed městské džungle, nejdůležitější je určení místa. Velmi dobrým výběrem bývá prostor pod schody, na komodě nebo vnevyužitém rohu místnosti. Kupte pár rostlin, doneste kameny a hrubý písek, který jasně a pevně ohraničíte, aby se nedostával do zbytku pokoje. Vše je pak jen na vaší fantazii. Novodobé japonské zahrady jsou vytvářeny jako díla zobrazující nikoliv již idealizovanou přírodu, ale vyjadřující především osobnost tvůrce. Každý má právo se cítit jako na welnessovém pobytu.

Podívejte se do naší galerie a získejte báječnou inspiraci.


Přečtěte si také