Kuchyně

30. března 2017 06:00

Markéta Zídková

Jak bydlíš, takový jsi: Interiér prozradí víc, než si myslíte

Říká se, že oči jsou oknem do duše a váš byt stejně tak. Mnoho o vás vypovídá také vaše obydlí. Že se vám to nezdá dvakrát reálné? Pojďte se o tom přesvědčit spolu s námi. V jakých barvách se cítí jako ryba ve vodě optimista s permanentním úsměvem na rtech a podle čeho poznáte cholerika?

Aby se člověk cítil v daném interiéru dobře, harmonicky a uvolněně, je potřeba se obklopit věcmi, které souzní s vaším temperamentem, odpovídají vaší nátuře a jsou vám blízké víc, než dost. Pokud vašemu domovu pořád něco schází k naprosté dokonalosti, tady máte tahák vám a vaší povaze na míru.

Náročný cholerik

Kdepak bílá barva, nebo světlé pastely. Prudcí a vznětliví lidé milují barvy, co jsou stejně temperamentní jako oni sami. Tudíž červená, fialová, černá, vínová, zlatá, nebo jejich kombinace jsou těmi pravými. Často přistupují také k tapetám.

V kuchyni zpravidla natrefíte na křiklavě červenou linku s hladkým a lesklým reliéfem, kterou rozbijí stříbrná ala nerezová ocel. Milují také barové pulty.

Klasické obývací stěny plné úložných prostorů vzal čas a u zvlášť choleriků se jen tak nevidí. Jednoduchý a úzký nábytek umožní vyniknout domácímu kinu a pohovce se zvířecími motivy nebo s geometrickými vzory. Tabu představuje celoplošný koberec.

I cholerici ale potřebují mít svůj kout, čtěte něco jako pracovnu na pokuřování exkluzivních doutníků, popíjení prémiové kávy z Kostariky, nebo bílého čaje z Asie.

Tito lidé bedlivě sledují nejenom nové trendy a vychytávky, ale navíc poměrně často přeměňují své domovy po vzoru jiných stylů. U nich totiž všechno závisí na náladě.

Takhle bydlí sangvinik

Vyzařuje dobrou náladu, srší optimismem a jen tak s něčím si hlavu neláme. Tito lidé si své domovy zařizují na vlně bezstarostné oranžové, kanárkově žluté, útulné banánové, nebo s nádechem do losového podtónu. Pokud preferujete bílé zdivo, neváhejte do těchto barev obléci doplňky jako jsou záclony, koberec, květináče, nebo třeba osušky v koupelně.

Inspiraci rádi čerpají ze severského stylu, který vyniká jednoduchostí a vzdušností, kde se může pozitivně smýšlející jedinec realizovat. Preferují svěží ovocné či květinové esence, tak nějak totiž voní štěstí a bezstarostné dětství na prázdninách u babičky s dědou.

Postel s nebesy nebo rustikální kuchyni s proutěnými košíky a kostkovou utěrkou ale u něj nenajdete. Tento člověk milují střídmost s hladkými liniemi povýšenou o nějakou tu trendy vychytávku.

Melancholik: Něhu střídá útulnost

Tito lidé nepotřebují společnost, hravě si vystačí sami se sebou a svými myšlenkami, které tu a tam nemusí být právě růžové. Melancholik nachází své útočiště v bytě, který je jako stvořený pro laborování nad životem a vzpomínky. Na stěny si věsí romantické krajiny, milé momentky, přelouská si román v pohodlném houpacím křesle po babičce, nebo třeba v houpací síti se záplavou měkoučkých polštářků. Před krbem mu trůní ovčí houně, knihovna se může pochlubit širokou sbírkou a nesmí chybět ani stojací lampy se stínítkem pro dlouhé večery.

Nejenom romantice na pohled, ale i komfortu na dotek je učiněno za dost. Koupelna dýchá francouzským venkovem, obývákem prostupuje vintage styl a ložnici vládne anglicky Cornwall.

Flegmatik je zkrátka klasik jako poleno

Jen tak nic vás nerozhodí a přitom pro vás není snadné realizovat životní změny? Tím pádem se bude vašim vysněným domovem prohánět klasický styl s dominantními prvky elegance, kterou násobí praktičnost a univerzální využití.

Obklopujete se kusy nábytku s funkcí 2 v 1, postel chcete využít nejenom pro spánek, ale i jako úložný prostor. Domovem vládnou přírodní materiály a zemité odstíny barev jako je kakaová, kaštanová, karamelová, hořčicová, béžová, nebo krémová s teplým podtónem. Místo laminátu preferujete staré dobré parkety, plovoučku, nebo dlažbu. Sedí k vám kožená pohovka s lakovanými dřevěnými područkami, konferenční stůl z dubového dřeva a skleněná karafa na brandy či oblíbený koňak.

(lz)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také