Kuchyně

17. května 2018 06:00

Matouš Hartman

Tohle jsou 2 místnosti, které brzy zmizí z našich domovů. Zvládnete to bez nich?

Byty se zmenšují a jsou čím dál tím dražší. Jenže co když z nich úplně zmizí některé místnosti? Nepromění se naše domovy spíše v hotelové pokoje, ve kterých si navíc budeme muset uklízet sami? Podívejte se, jak vypadá budoucnost našeho bydlení.

Pokud nechcete za nájem utratit většinu svého platu, budete se muset spokojit smenším bytem. Vbudoucnu dokonce sbytem, kde budou chybět některé kdysi základní místnosti. Nejprve by znašich bytů měly zmizet obývací pokoje a kuchyně.

Snázorem, že nepotřebujeme obýváky, přišel Patrick Schumacher, který po smrti Zahy Hadid převzal její architektonické studio. Že jsou kuchyně zbytečností zase vymyslela barcelonská architekta Anna Puigjaner po tom, co procestovala planetu a všimla si, že ve třetím světě bez kuchyní žijí běžně.

Více o životě bez kuchyní se dočtete vnašem článku:

Oba architekti opírají své teorie o měnícím se přístupu mladých kživotu. Mileniálové díky svému životnímu stylu, který je plný shonu, nepotřebují takové zázemí jako starší generace. Navíc proti nim stojí i ceny nemovitostí, které rostou snad všude po světě. Dát polovinu výplaty za nájem není už nic neobvyklého. Právě proto se hledají možnosti, jak na bydlení ušetřit a kuchyně sobýváky ztoho vyšly jako místnosti, které se zkrátka dají oželet.

Přečtěte si více o „bezobývákové“ teorii zde:

A pokud se obýváku a kuchyně nevzdáte, tady najdete tipy, jak je mít co nejhezčí:

Sdílejte článek

Přečtěte si také