Kytice plné vitaminů: Ovoce či zelenina se svou krásou vyrovnají i květinám

Kytice a praktický dárek plný chutí a vitaminů v jednom? Proč ne! Nechte si v květinářství uvázat pugét nejen ze samotných květin, ale doplněný o nejrůznější ovocné nebo zeleninové kousky. Půvabné budou i pugéty, do kterých ani žádné květiny vlastně nepoužijete.

Pokud máte šikovné ruce, pusťte se do výroby zeleninové kytice sami. Není to zase tak složité. Každý jednotlivý kousek zeleniny nebo ovoce napíchněte na jednu až tři dřevěné špejle, podle jeho velikosti a váhy. Špejle se zeleninou či ovocem pak postupně skládejte do kytice a průběžně prokládejte doplňkovým materiálem, například větvičkami buxusu nebo jehličnanů. Přidat můžete i barevně vhodné květiny. Hotovou kytici pak jednoduše vložte do hotové manžety ze sisalu nebo obalte papírem.

Citrusy, jablka a papričky

Chystáte se na návštěvu v období podzimních chřipek a nachlazení? Kytice vytvořená z jablíček a citrusových plodů doplněná pikantními papričkami i velkými šípky plodových růží bude tou nejlepší volbou.

Kytice z brokolice v pánském stylu

Muži jsou známí svým odporem k brokolici. Ale dělají chybu! Pokud je váš partner čestnou výjimkou, můžete mu pořídit k narozeninám podobnou netradiční kytici v zeleném ladění plnou nejen brokolice, ale i žampionů a dalších hub, orámovanou zelenými větvičkami buxusu.

Tak trochu polévkový výběr

Kořenová zelenina, cibulka, hodně česneku a zelené petrželky… To všechno zní tak trochu jako seznam ingrediencí na výbornou zeleninovou polévku. Ruce šikovné floristky však z podobného materiálu dokážou vykouzlit i půvabnou kytici, zasazenou například do manžetky ze sisalu.

I hlávkové zelí dokáže zdobit

Z podobně překvapivého materiálu, jako kytice v sisalové manžetce, může být i pugét, jehož kostru tvoří větvičky stříbrného smrku, doplněné o cibuli, česnek, žampiony i listy kapusty nebo kadeřávku a maličkou hlávku zelí. Krásně budou v kytici vypadat i kuličky modrého hroznového vína.

Kytici si můžete nechat zabalit i do obyčejného béžového balicího papíru, který k podobné dekoraci vypadá velmi pěkně. Mnohem lépe než papíry barevné či zdobené.

Jablko granátové i obyčejné

Může být nějaká kytice více svůdná, než ta ze svěže zelených i granátových jablek, doplněná voňavou skořicí? Taková kytice přímo vybízí k hříchu. Ne nadarmo se traduje, že granátová jablka fungují jako přírodní afrodiziakum. Pokud do kytice přidáte i zajímavou vánoční ozdobu, můžete kytici použít i jako dárek v období Vánoc.

Zdroj: Simona Sedláčková a iStock

Sdílejte článek

Přečtěte si také