Přírodní afrodiziaka. Pánové, jezte brokolici, arašídy a fíky, užívejte ženšen i další bylinky

Přírodní afrodiziaka už celá staletí pomáhají mužům zvyšovat milostné vzrušení. Můžeme vám nabídnout šest velice účinných, které úspěšně prošly praktickou zkouškou mnoha generací. Brokolice, fíky a arašídy dokazují, že láska opravdu prochází žaludkem a bylinky, jako kotvičník zemní, ženšen pravý a kozinec blanitý, zase potvrzují, že v přírodě existuje lék snad na každý problém.

Při hledání vhodných přírodních prostředků na zvýšení sexuální výkonnosti i plodnosti se někdy stačí pozorně podívat třeba na zeleninu a ovoce.

Brokolice

„Když se zadíváte pozorně na jednotlivá poupátka brokolice, co vám svým tvarem připomínají? No přece spermie! Pokud si muži dopřávají třikrát v týdnu brokolici, jsou zaručeně v dobré sexuální kondici," uvádí bylinkář Martin Kolár. Brokolice má mimo jiné také pozitivní vliv na snížení rizika rakoviny prostaty.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jak vypěstovat brokolici na zahradě a jak na to, aby chutnala každému

Arašídy

Neobyčejný vliv na sexuální potenci mají arašídy čili buráky (plody podzemnice olejné), které obsahují arginin, látku, jež je součástí známých léků na podporu erekce. A tak vlastně není divu, že jejichž konzumace bývala v mužských klášterech zakázána. Podobně jako brokolici se doporučuje jíst nesolené arašídy zhruba třikrát za týden, stačí hrst.

Fíky

Fíky jsou plné semen podobných spermiím a visí v dvojicích jako varlata. Při mužské neplodnosti nebo impotenci si proto vzpomeňte na tyto úžasné plodiny! Jen bacha, při nadměrném pořádání fíků může dojít k hodně nežádanému efektu, průjmu. Projímavý účinek se ještě zvyšuje, pokud fíky zapijete vodou či jinou tekutinou.

Kotvičník zvyšuje hladinu testosteronu

Mezi nejúčinnější byliny podporující plodnost a sexuální aktivitu patří kotvičník zemní (Tribulus terrestris).Tato zelená viagra je známá pro své silné afrodiziakální účinky již od dob antiky. Nejvíce účinných látek obsahují pichlavá semena kotvičníku a nejlepší volbou je lihový extrakt, ale i odvar z natě pomáhá. Výtažek z plodů kotvičníku dokáže zvýšit hladinu testosteronu až o 30 %, a to už je znát. Kotvičník zemní je jeden z nejefektivnějších přírodních prostředků zlepšujících potenci a libido. Podporuje růst svalové hmoty, má příznivý vliv na pokožku, močovou soustavu a tvorbu spermií, čehož se využívá i při léčbě mužské neplodnosti,“ říká bylinkář Martin Kolár. Blahodárných účinků na sexuální život kotvičníku si povšimnou zejména muži po čtyřicítce.

NENECHTE SI UJÍT: Kotvičník zemní pomáhá mužům i ženám v přechodu. Vyzkoušejte domácí kapky a čaj

Odvar na podporu potence

Ingredience

  • 2 až 4 lžičky drcené sušené natě kotvičníku zemního
  • 250 ml vody

Příprava

Sušenou nať zalijte studenou vodou, zakryjte a pomalu přiveďte k varu, 10-20 minut povařte, spíš jen nechte probublávat. Pak sceďte.

Užívání

Tohle množství vypijte ve třech dávkách během dne. Jako kúru se kotvičníkový odvar popíjí dva měsíce, tak si dejte nejméně měsíc pauzu.

NENECHTE SI UJÍT: Ženšen pětilistý jiaogulan chrání před stresem. Pěstujte zelené léčivé lístky a pijte ženšenový čaj

Ženšen zvyšuje plodnost

Velmi spolehlivě působí při problémech s erekcí také ženšen pravý (Panax ginseng). „Ženšen, nazývaný výstižně všehoj, je jednou z nejpoužívanějších bylin na světě a jeho cena byla kdysi dokonce vyšší než cena zlata,“ uvádí Martin Kolár a pokračuje: „Škála účinků kořene ženšenu pravého je široká, posiluje imunitu, fyzickou a psychickou odolnost, zlepšuje sexuální apetit a plodnost. Můžete zvolit kapsle, čaj nebo tinkturu.“

Kozinec zlepšuje pohyblivost spermií

Mocné přírodní afrodiziakum je kozinec blanitý (Astragalus membranaceus), kořen obsahuje mnoho látek příbuzných ženšenu, má pozitivní vliv nejen na sexuální touhu, ale i na pohyblivost spermií, čímž přispívá k léčbě mužské neplodnosti.

„Kozinec blanitý je známý posilovač imunity, dodává životní sílu, vitalitu a pomáhá odolávat stresu. Doporučená denní dávka je 6 až18 gramů, užívá se ve formě odvaru, prášku nebo extraktu. Tinktura se doporučuje užívat dvakrát až třikrát denně po 20 až 25 kapkách. Odvar z 4 gramů sušeného kořene se pije třikrát denně, prášek se užívá stejně často v množství na špičku nože," doporučuje bylinkář.

Zdroje: bylinkář Martin Kolár, bylinkyprovsechny.cz


Přečtěte si také