Balkón a terasa

10. února 2019 00:33

Tereza Javorová

Vyrobte si bylinnou tinkturu z lichořeřišnice. Návod, jak na léčivé kapky

Lichořeřišnice je zázračná rostlina. Účinně podporuje funkci močových cest, působí protizánětlivě a posiluje imunitu. Vyrobte si z ní léčivou bylinnou tinkturu.

Vyrostla vám lichořeřišnice podle našeho návodu na balkoně nebo v záhonu a teď nevíte, co s ní udělat? Nejjednodušší ji bude celou sníst – všechny její části jsou jedlé. Ale můžete si z ní vyrobit i účinnou bylinnou tinkturu. Celoročně vám bude posilovat imunitu a zachrání vás, ať budete cítit, že na vás “něco leze”.

Ingredience

  • jeden díl lichořeřišnice (stonky, listy, květy)
  • čtyři díly kvalitní vodky
  • tmavou lahev

Postup

Lichořeřišnici zalijte vodkou, protřepejte a v tmavé lahvi nechejte tři týdny macerovat. Občas směs znovu protřepejte. Poté roztok přeceďte a uchovávejte na tmavém místě. Užívejte podle potřeby. V období, kdy potřebujete posílit imunitu, si dávejte třikrát denně 20 kapek po dobu alespoň jednoho měsíce.

Tip: Listy lichořeřišnice můžete i rozmixovat s vodou v poměru 1 : 4, scedit a užívat denně jednu lžíci této čerstvé šťávy. Šťávu však nemá dlouhou trvanlivost, raději si denně či každý druhý den připravujte čerstvou, aby neztratila svoje účinky. Použít ji můžete i jako vlasovou vodu – podporuje růst vlasů a působí blahodárně na vlasovou pokožku.

Mohlo by vás ještě zajímat:


Přečtěte si také