Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

9 tipů, co dělat s dětmi v létě ve městě. A jak k tomu skloubit práci?

Prázdniny jsou v plném proudu a snad každý rodič řeší, aby jeho děti měly krásné vzpomínky na prožité letní radovánky. Co s nimi, pokud nemůžete na zahraniční dovolenou nebo daleko do přírody? Máme pro vás 9 tipů, co dělat s dětmi o prázdninách ve městě.
Vydáno: 08.07.2019
9 nápadů, co s dětmi dělat o prázdninách.
Autor: istock.com 9 nápadů, co s dětmi dělat o prázdninách.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prázdniny – pro děti nejoblíbenější část v roce, pro mnoho rodičů však někdy problém a nekonečná logistika, jak zabavit děti a přitom zvládat chodit do práce. Máme pro vás 9 tipů, jak si děti prázdniny užijí.

Spolupráce kamarádek

Dobrým tipem, jak skloubit péči o děti o prázdninách a vaší práci, je spolupráce kamarádek. Zkuste se domluvit s některými vašimi kamarádkami, které mají podobně staré děti, zda by nešel vymyslet program pro všechny a v péči o potomky se střídat. Děti tak utvoří prázdninovou partu, vyhrají si spolu, zažijí společně dobrodružství a vám tak vznikne volno na práci. Další týden si pak například vezmete děti zase na starost vy.

Děti spolu zažijí skvělá dobrodružství.
Autor: istock.com Děti spolu zažijí skvělá dobrodružství.

Bazén v dopoledních hodinách

Nejlogičtější nápad, jak přežít úporná vedra ve městě, je zajít si na bazén nebo koupaliště. Každé menší město nabízí alespoň jednu možnost, kam si dojít zchladit rozpálené tělo. Vyplatí se navštívit bazén v ranních hodinách a v poledne jít domů. Za prvé nepotkáte tolik lidí a za druhé se nebudete vystavovat největšímu náporu slunce. 

Dobrou alternativou jsou i přírodní koupaliště a rybníky. Vstup je v mnoha případech zadarmo a místa bývá také dostatek. Jen si dejte pozor, aby nebylo koupání zakázané kvůli sinicím.

Děti potřebují vysokou ochranu proto sluníčku. Nepodceňte ji.
Autor: istock.com Děti potřebují vysokou ochranu proto sluníčku. Nepodceňte ji.

Příměstské tábory všeho druhu

Dnes mnoho nejrůznějších spolků nabízí aktivity pro děti ve městě po celé léto. Můžete svoji ratolest zapsat do kroužku hraní na hudební nástroj, zálesáctví nebo například tancování. Můžete vyzkoušet několik aktivit a zjistit, co by vaše dítě bavilo a naplno ho přihlásit v září. Příměstský tábor funguje tak, že dítě odevzdáte v domluvenou hodinu lektorovi a po programu si ho zase odvezete domů.

Příměstské tábory jsou dnes samozřejmostí každého menšího města.
Autor: istock.com Příměstské tábory jsou dnes samozřejmostí každého menšího města.

Prázdniny u babičky a dědy jsou nej

Není nad prázdniny u babičky a dědy. Pokud máte to štěstí, že má vaše dítě prarodiče kteří jsou již v důchodu, není co řešit. Poproste, zda by vám vaše maminka, tchýně, tchán nebo tatínek nepomohli s hlídáním. Uvidíte, že si dítě prázdniny užije, protože babičky a dědové všechno dovolí a navíc, někdy posunou i večerku.

U babičky a dědy je skvěle za každého počasí.
Autor: istock.com U babičky a dědy je skvěle za každého počasí.

Výměnný pobyt v zahraničí

Další možností, která však může být finančně náročnější, je výměnný pobyt. Pokud je vaše dítě dostatečně staré, zkuste mu zařídit výměnu například v Anglii. Je to nejlepší škola života a perfektní příležitost, jak se naučit cizí jazyk. Může se jednat například jen o týden. Uvidíte, že si vaše ratolest přiveze skvělé zážitky.

Díky výměnnému pobytu se dítě naučí jazyk a pozná nová místa.
Autor: istock.com Díky výměnnému pobytu se dítě naučí jazyk a pozná nová místa.

Prozkoumejte parky ve městě

Ve městě je zaručeně mnoho míst, které ještě nemáte prozkoumané. Zkuste se podívat do parků a zahrad, ve kterých jste dlouho nebyli a uvidíte, že najdete perfektní místa se spoustou zábavy. Stromy vám nabídnou chládek a můžete si s dětmi například udělat piknik.

Parky mají v létě skvělou atmosféru. Zkuste si udělat například piknik.
Autor: istock.com Parky mají v létě skvělou atmosféru. Zkuste si udělat například piknik.

Naučné stezky nejen pro děti

Naučné stezky pro děti jsou v kurzu. Máme na mysli ty, které jsou přímo ve městě nebo v jeho těsné blízkosti. Uvidíte, že se nebude bavit nejen vaše dítě, ale i vy. Budete muset splnit mnoho úkolů v přírodě a strávíte perfektní den.

Při plnění úkolů se zabaví celá rodina.
Autor: istock.com Při plnění úkolů se zabaví celá rodina.

Jazyková škola je hra

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Jazyková letní škola je perfektní příležitost, jak se intenzivně věnovat cizím jazykům. Nemusí se jednat jen o angličtinu, ale například o francouzštinu, španělštinu nebo třeba portugalštinu. 

Děti jazykové školy milují, protože tam neplatí taková striktní pravidla jako v běžné škole a navíc se vede výuka formou hry. Dítě tak svůj volný čas věnuje něčemu opravdu užitečnému.

Děti se mohou učit jazyky díky různým hrám.
Autor: istock.com Děti se mohou učit jazyky díky různým hrám.

Zvířecí tábor je trefa

Pokud se vám nezamlouvají klasické příměstské tábory, zkuste doma zvážit variantu táboru se zvířaty. Pro děti bude jistě zážitek trávit dny mezi koňmi a domácími zvířaty. Navíc se přiučí i péči o ně.

Pokud vaše dítě miluje zvířata, měla by být součástí jeho prázdnin.
Autor: istock.com Pokud vaše dítě miluje zvířata, měla by být součástí jeho prázdnin.

DIY baví staré i mladé

Pokud létu zrovna nebude přát počasí, můžete vymyslet nejrůznější umělecké projekty, které s dětmi vytvoříte. Zkuste připravit například nejedlé těsto, ze kterého si děti budou moc vymodelovat své postavičky, které po upečení ztvrdnou nebo jim dejte do ruky štětec a barvy. Uvidíte, že společné projekty budou mít úspěch.

Děti rádi tvoří projekty spolu s rodiči.
Autor: istock.com Děti rádi tvoří projekty spolu s rodiči.

Další články:

I malý kreativec potřebuje dostatek prostoru k tvorbě.

Děti milují čmárání po zdech. Skvělé tipy, jak jim to umožnit (a nezešílet)

Kámen, nůžky, papír - hra

Jak děti naučit jíst zdravé potraviny namísto sladkých a nezdravých

Článek je zařazen v: prázdniny , děti , co s dětmi o prázdninách , co s dětmi ve městě , jak skloubit práci a děti , jazykový pobyt pro děti , léto , radovánky , příměstské tábory , tábory pro děti , co je nejlepší pro děti , co je nejlepší dělat o prázdninách?
Speciály:
Reklama