Jak zabavit děti

8. července 2019 08:00

Markéta Kašková

9 tipů, co dělat s dětmi v létě ve městě. A jak k tomu skloubit práci?

Prázdniny jsou v plném proudu a snad každý rodič řeší, aby jeho děti měly krásné vzpomínky na prožité letní radovánky. Co s nimi, pokud nemůžete na zahraniční dovolenou nebo daleko do přírody? Máme pro vás 9 tipů, co dělat s dětmi o prázdninách ve městě.

Prázdniny – pro děti nejoblíbenější část vroce, pro mnoho rodičů však někdy problém a nekonečná logistika, jak zabavit děti a přitom zvládat chodit do práce. Máme pro vás 9tipů, jak si děti prázdniny užijí.

Spolupráce kamarádek

Dobrým tipem, jak skloubit péči o děti o prázdninách a vaší práci, je spolupráce kamarádek. Zkuste se domluvit sněkterými vašimi kamarádkami, které mají podobně staré děti, zda by nešel vymyslet program pro všechnya vpéči o potomky se střídat. Děti tak utvoří prázdninovou partu, vyhrají si spolu, zažijí společně dobrodružství a vám tak vznikne volno na práci. Další týden si pak například vezmete děti zase na starost vy.

Bazén v dopoledních hodinách

Nejlogičtější nápad, jak přežít úporná vedra ve městě, jezajít si na bazén nebo koupaliště. Každé menší město nabízí alespoň jednu možnost, kam si dojít zchladit rozpálené tělo. Vyplatí se navštívit bazén vranních hodinách a vpoledne jít domů. Za prvé nepotkáte tolik lidí a za druhé se nebudete vystavovat největšímu náporu slunce.

Dobrou alternativou jsou i přírodní koupaliště a rybníky. Vstup je vmnoha případech zadarmo a místa bývá také dostatek. Jen si dejte pozor, aby nebylo koupání zakázané kvůli sinicím.

Příměstské tábory všeho druhu

Dnes mnoho nejrůznějších spolků nabízí aktivity pro děti ve městě po celé léto. Můžete svoji ratolest zapsat do kroužku hraní na hudební nástroj, zálesáctví nebo například tancování. Můžete vyzkoušet několik aktivit a zjistit, co by vaše dítě bavilo anaplno hopřihlásit vzáří. Příměstský tábor funguje tak, že dítě odevzdáte vdomluvenou hodinu lektorovi a po programu si ho zase odvezete domů.

Prázdniny u babičky a dědy jsou nej

Není nad prázdniny u babičky a dědy. Pokud máte to štěstí, že má vaše dítě prarodiče kteříjsoujiž vdůchodu, není co řešit. Poproste, zda by vám vaše maminka,tchýně, tchán nebo tatínek nepomohlishlídáním. Uvidíte, že si dítě prázdninyužije, protože babičky a dědové všechno dovolí a navíc, někdy posunou i večerku.

Výměnný pobyt v zahraničí

Další možností, která však může být finančně náročnější, je výměnný pobyt. Pokud je vaše dítě dostatečně staré, zkuste mu zařídit výměnu například vAnglii. Je to nejlepší škola života a perfektní příležitost, jak se naučit cizí jazyk. Může se jednat například jen o týden. Uvidíte, že si vaše ratolest přiveze skvělé zážitky.

Prozkoumejte parky ve městě

Ve městě je zaručeně mnoho míst, které ještě nemáte prozkoumané. Zkuste se podívat do parků a zahrad, ve kterých jste dlouho nebyli a uvidíte, že najdete perfektní místa se spoustou zábavy. Stromy vám nabídnou chládek a můžete si sdětmi například udělat piknik.

Naučné stezky nejen pro děti

Naučné stezky pro děti jsou vkurzu. Máme na mysli ty, které jsou přímo ve městě nebo vjeho těsné blízkosti. Uvidíte, že se nebude bavit nejen vaše dítě, ale i vy. Budete muset splnit mnoho úkolů vpřírodě a strávíte perfektní den.

Jazyková škola je hra

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Jazyková letní škola je perfektní příležitost, jak se intenzivně věnovat cizím jazykům. Nemusí se jednat jen o angličtinu, ale například o francouzštinu, španělštinu nebo třeba portugalštinu.

Děti jazykové školy milují, protože tam neplatí taková striktní pravidla jako vběžné škole a navíc se vede výuka formou hry. Dítě tak svůj volný čas věnuje něčemu opravdu užitečnému.

Zvířecí tábor je trefa

Pokud se vám nezamlouvají klasické příměstské tábory, zkuste doma zvážit variantu táboru se zvířaty. Pro děti bude jistě zážitek trávit dny mezi koňmi a domácími zvířaty. Navíc se přiučí i péči o ně.

DIY baví staré i mladé

Pokud létu zrovna nebude přát počasí, můžetevymyslet nejrůznější umělecké projekty, které s dětmi vytvoříte. Zkuste připravit například nejedlé těsto, ze kterého si děti budou moc vymodelovat své postavičky, které po upečení ztvrdnou nebo jim dejte do ruky štětec a barvy. Uvidíte, že společné projekty budou mít úspěch.

Další články:


Přečtěte si také