Kreativní vychytávky

7. května 2019 14:00

Markéta Kašková

6 nejlepších vychytávek s lakem na vlasy. Tyhle triky vám zjednoduší život

I když se například neřadíte mezi ty, kteří používají lak na vlasy každý den, určitě vám doma nechybí jedna menší lahev na příležitostní účesy. Napadlo vás, že lak na vlasy může v domácnosti sloužit jako perfektní pomocník? Podívejte se, co všechno s ním lze vymyslet.

Občas si elegantnější účes žádá přestříkat lakem, aby držel svůj tvar. Lak na vlasy nechybí snad vžádné domácnosti. Lze ho perfektně využít jako pomocníka při úklidu, šití nebo ho oceníte ve chvíli, kdy vás někdo obdaruje krásným pugetem plného rozkvetlých květin. Toto je 6 situací, kdy vám lak na vlasy přijde vhod.

Udrží kytici déle krásnou

Je vždy škoda, když vám nádherný puget plný barevných květin vydrží ve váze jen pár dní. Zkuste životnost kytice prodloužit tak, že ji zdálky a jemně postříkáte lakem na vlasy. Vydrží vám dělat radost o pár dní déle.

Lak odstraní chlupy z oblečení

Každý, kdo je majitelem chlupatého domácího mazlíčka, to dobře zná. Ať se snažíte sebevíc, vaše domácnost se zkrátka všudypřítomných chlupů nezbaví. Pokud se potřebujete rychle zbavit chlupů alespoň na oblečení, které jste si právě vzali na sebe, zkuste nastříkat papírovou utěrku lakem na vlasy a chlupy zoblečenísetřít. To samé můžete aplikovatnapříklad i na sedačku.

Pomůže s neposedným zipem

Každý má snad své oblíbené kalhoty, které vytáhne vždy, když není nálada přemýšlet, co si obléci na sebe. Vtakovém případě snad všechny dokáže naštvat, pokud zip od poklopce nedrží tam, kde by měl. Zkuste zip přestříkat lakem. Uvidíte, že všechny zipy zůstanou tam, kde mají.

Navleče jehlu bez vztekání

Každý, kdo si zkusil zašít alespoň dírku na triku nebo přišít knoflík, ví, že nejzákeřnějším problémem bývá prvotní fáze příprav – navléknout jehlu. Pokud máte tenkou jehlu smalým očkem, můžete snitkou zápasit i několik minut. Práci vám usnadní opět lak na vlasy,kterým roztřepený konecnastříkejte a prsty vymodelujte u nitky špičku. Poté vše navléknete na první dobrou.

Zajistí dokonalý tvar obočí

Říká se, že obočí formuje celý obličej. Díky přirozeně upravenému obočí vypadá člověk na první pohled příjemněji. Mnoho žen si nechává opravdu záležet. Pokud nechcete investovat do drahých gelů na úpravu obočí, použijte kartáček od staré řasenky, který důkladně vymyjte. Poté ho přestříkejte lakem a obočí jim učešte.

Poradí si s tkaničkami

Tento trik se bude hodit nejspíše dětem. Pokud si již umí zavázat samy tkaničky, gratulujeme. Může se však stát, že se budou často rozvazovat. Pokud chcete předejít havárii, kdy by si tkaničku vaše ratolest mohla přišlápnout, nastříkejte je sprejem. Tkaničky se tak stanou hrubšími a budou lépe držet.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také