Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Interiér nabitý barvami: Zkuste to i vy!

Někdo se cítí jako ryba ve vodě v bytě zařízeném po vzoru chladné Skandinávie, jiní s temperamentem v duši a s vášní v srdci volají po barvách, které rozbijí stereotypní nudu. Svezte se na vlně barevných odstínů a najděte jim doma své místo. Na výslednou podívanou se pak nebudete moct vynadívat!
Vydáno: 31.01.2017
Nebojte se modré, vůbec nemusí být studená

Modrá spolu s antracitovou v hlavní roli. Tak tohle nemá chybu!

Natáhněte po stěnách tapety s geometrickými vzory, místo obrazů řekněte ano nevšednímu umění na platně a užijte si jeho pojetí bez tradičních rámů. Na dlažbu položte kusový koberec s vysokým vlasem, ať máte u koženého sedacího nábytku trochu toho hřejivého tepla. A nakonec trochu zelenolisté flóry a exotických sošek. Nám se tohle prostě líbí.

Geometrické vzory v kombinaci s modrou
Geometrické vzory v kombinaci s modrou
pixabay.com

Zelená ta může být!

Krása světlého dřeva se svěží zelení. Zkrátka nadčasová hitovka, co obývacímu pokoji prokáže výjimečný styl. Obložte si hlavní stěnu s krbem až ke stropu zelenými kachlíky a z obou stran umístěte vysoké knihovny s otevřenými policemi. Moderní a vzdušný dojem podpoříte textilními roletami, ať můžete regulovat přítomnost slunečních paprsků v místnosti.

Dominantní pistáciová
Dominantní pistáciová
pixabay.com

Modrá je dobrá a divočejší vzory jakbysmet

Nasvícený strop, oceánová modř na stěnách a odstín růžového vína na koberci, které rozzáří pastelová předložka s linkami. Vše navíc umocní kožená pohovka v modré barvě s nerezovými područkami ve vysokém lesku. Trefu do černého rozhodně představují umělecké obrazy hrající všemi barvami.

Nebojte se modré, vůbec nemusí být studená
Nebojte se modré, vůbec nemusí být studená
pixabay.com

Máte strach z barev? Tip pro ty, kterým chybí odvaha

Můžete začít nenuceně a po krocích, které lze hravě vzít zpátky. Klasické bílé ložnici vdechněte život formou doplňků v tónu svěží zelené. Nemusí se to zdát, ale zeleň na textilních doplňcích dokáže ve výsledku víc než dost. Stačí vsadit na závěsy, látkové rolety, povlaky na polštářky a trochu flóry.  Prostě a dobře se opřete do barev.

Pokud si nevěříte, zkuste barvu nejprve jen na textilu
Pokud si nevěříte, zkuste barvu nejprve jen na textilu
pixabay.com

Něco s nápadem pro menší garsonku

Potřebujete prokombinovat kuchyňský kout s obývákem a ložnicí zároveň, ale vůbec netušíte, jak na to, aby to nejenom vypadalo dobře, ale abyste se vám v takto zařízeném bytě i dobře žilo? Ložnici oddělte luxfery, skrze které prostupuje dostatek světla a přitom slouží jako dělicí stěna. Řešíte-li omezené příjmy, stlučte konferenční stůl z bedýnek, ty ale před použitím doporučujeme obrousit a znovu nalakovat. Po gauči se podívejte v bazarech a investujte do nového potahu. A vaši mini kuchyňku zakončete barem, jenž nahradí klasický jídelní stůl.

Členitější prostor propojíte jendou barvou
Členitější prostor propojíte jendou barvou
pixabay.com

(lz)

Mohlo by vás zajímat:

Barva roku 2017

Barvy roku 2017: Svěží zeleň, popelavě modrá, světle růžová a tyrkysová

V tak pěkném barevném světě je stále veselo a panuje tu příjemná nálada

In jsou bílé světlé interiéry. Tenhle byt plný barev vás ale přesvědčí, že to je vlastně nuda

Designově tvarovaná sedačka Jelly

Posaďte se! 10 vymazlených kousků pro milovníky barevných sedaček


Reklama
Článek je zařazen v: obývací pokoj, barvy, malý byt
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama