Pěna na holení zabrání mlžení brýlí i zrcadel, stejně dobře vyčistí šperky a odstraní skvrny od vína

Pěna na holení primárně slouží pro efektivnější a příjemnější holení, ale může taky pomoci v domácnosti. Máme pro vás několik možná překvapivých způsobů, kdy může obyčejná holicí pěna (ne gelová) zaskočit za nejrůznější čističe.

Pěna na holení proti zamlžování brýlí a zrcadel

O téhle přednosti pěny na holení jste už asi slyšeli – zabraňuje zamlžování zrcadel, skla i brýlí, které způsobují rychlé změny teplot.

  • Vadí vám, jak je zrcadlo v koupelně po každé sprše a koupeli zamlžené? Tak jistě oceníte tento tip: Zrcadlo vyčistěte pěnou na holení, nechte chvíli působit a pak otřete čistým suchým hadříkem. A příště se už mlžit nebude. Pěna totiž obsahuje složky, které vytvoří na povrchu ochranný film, který zabrání dalšímu zamlžování.
  • Tenhle postup můžete vyzkoušet taky na skla v autě. Naneste pěnu na holení zevnitř na skla auta a pak ji setřete hadříkem dočista. Mělo by to i tady zabránit otravnému zamlžování oken.
  • Stejně můžete pěnu na holení využít proti zamlžování brýlí. Mlžení brýlí je k vzteku, stačí, když s brýlemi vstoupíte do budovy nebo dopravního prostředku, kde je tepleji než venku, a vůbec nic nevidíte. Pomůže, když naneste pěnu na brýle, vyčistíte a doleštíte hadříkem na brýle z mikrovlákna.

Vyčistí hřebeny a kartáče na vlasy

Hřebeny a kartáče bývají zanesené nejen vlasy, ale i dalšími nečistotami. Pokud se vám je nechte drhnout kartáčkem, vyzkoušejte trik s pěnou na holení. Hřebeny a kartáče postříkejte pěnou, nechte několik minut působit a pak opláchněte čistou vodou. Bez velké námahy budou zase jako nové.

Pěna na holení dodá lesk šperkům

Při dlouhodobém nošení se drahé šperky i bižuterie špiní a ztrácejí lesk a už nevypadají tak hezky, jako když byly nové. Jemným a účinným způsobem, jak udržet vaše jemné šperky třpytivě čisté, je použití pěny na holení. Jednoduše postříkejte šperky pěnou na holení a prsty v ní šperky promněte. Poté je ještě můžete opatrně vycídit starým zubním kartáčkem. Opláchněte a vyleštěte vatovým tamponem či měkkým hadříkem.

Poradí si se skvrnami od červeného vína a šťáv

Rozlili jste šťávu nebo červené víno na oblečení, koberec, pohovku nebo ubrus? Nemusíte hned panikařit, i když tyhle skvrny jsou opravdu nepříjemné a dost špatně se odstraňují. Na fleky dobře funguje obyčejná pěna na holení. Zkuste jí trochu nanést na potřísněnou část a opatrně zapracovat (třeba obrácenou lžící) hlouběji do zašpiněného materiálu. Nechte asi 20 minut působit a pak vydrhněte mokrou houbičkou či hadříkem a osušte.

  • Pěna na holení by si měla poradit také se starými a už zažranými skvrnami, jen pěnu nechte působit déle, nejlépe přes noc. Opakujte, dokud skvrny nezmizí.

Zbaví varnou desku i troubu nečistot

Dalším praktickým využitím holicí pěny v domácnosti je čištění elektrické varné desky od nejrůznějších nečistot. Stačí nanést tenkou vrstvu pěny na holení, nechat působit zhruba 15 minut a následně setřít houbičkou a budete mít krásně čistou varnou plochu.

Nemáte po ruce speciální čisticí prostředek na čistění trouby od skvrn a mastnoty? Nahradit ho může pěna na holení. Vystříkejte vnitřek trouby, nechte chvíli působit a poté vydrhněte houbičkou na nádobí. Nakonec opláchněte čistou vodou a otřete suchým hadříkem.

Zdroje: housebeautiful.comreadersdigest.ca

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek
Štítky úklid domácnost pěna na holení

Přečtěte si také