návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak se staví sen: Nové bydlení pro babičku s vnoučaty. Proměna bude zábavná, dojemná a plná praktických rad

Vydáno: 04.04.2019
Designéři s paní Zdeňkou a dětmi
Autor: archiv Prima Designéři s paní Zdeňkou a dětmi
Paní Zdena se již čtvrtým rokem stará o svá vnoučata, která má ve vlastní péči. Její bydlení tomu ale není přizpůsobené a finanční situace už vůbec ne. Pomohlo by jim cokoliv, ale nejvíc bychom potěšili děti novými pokojíčky a babičku novou kuchyní. Reprízu dalšího dílu série Jak se staví sen – extra uvidíte v pondělí 8. ledna ve 21.45 na Prima LOVE.

reklama

Paní Zdena je v důchodu, má za sebou rakovinu a sama pomáhá v pobočce organizace Mamma Help. Má dospělé tři děti, ale dvě z nich se k rodině moc nehlásí, proto se místo rodičů stará o svá vnoučata, která má v péči. Pomůžou designéři nejen vnoučatům, ale udělají radost i babičce? Proměna to bude velmi dojemná, ale vůbec ne jednoduchá. Zapotí se opravdu všichni, včetně nejstaršího syna Jiřího, který je pro děti jako druhý táta.

Celý díl si můžete přehrát na stránkách Iprima.cz.

Dům se smutnou historií

V domě, ve kterém všichni bydlí, se už odehrálo tolik příběhů, že by se o tom dal napsat dlouhý román. Momentálně zde svůj příběh žije babička Zdena spolu s vnoučaty, patnáctiletou Bárou a desetiletým Martinem. Babička se o ně vzorně stará, ale žijí hodně skromně.

Kuchyň je z roku 1972.
Autor: archiv Prima Kuchyň je z roku 1972.

Babička je bojovnice

Zdena pracovala dlouhá léta ve výzkumném ústavu stavebních hmot jako technička. A to až do doby, než onemocněla rakovinou. Pak odešla do invalidního důchodu. Jako uzdravená pacientka nově diagnostikovaným ženám pomáhá radami a osobní zkušeností. Musela podstoupit náročnou léčbu, ale nad nemocí zvítězila. Manželství však skončilo. Navíc se musela začít starat o svá vnoučata, protože jejich matka odešla a otec sám výchovu nezvládal.

Proměny se ujme Kamila a František

Kamila s Františkem jsou miláčky diváků. Jejich optimismus je nakažlivý a dokážou si poradit úplně se vším.

Ing. arch. Kamila Douděrová

Ing. arch. Kamila Douděrová

Ing. František Kobližka Postav si sen

Ing. František Kobližka

Dům je ve špatném stavu

Dům je starý, bez izolací. Tím pádem má rodina velké náklady na topení. Mají problémy i s teplou vodou. Dům má přízemí a jedno patro. Dole bydlí paní Zdena, kde má svůj pokoj a starou plechovou kuchyň z roku 1972. Nachází se tam i obývák, dva pokoje a koupelna. Nahoře mají děti pokojíčky. Rodinný život se odehrává dole.

Pohled do obýváku s kuchyní.
Autor: archiv Prima Pohled do obýváku s kuchyní.

Radost jim udělá cokoli. Paní Zdena by si přála pokojíčky pro děti. Zatím je mají v horním patře, ale představa je taková, že by se děti přestěhovaly do dolních pokojů. Děti by si zase přály pro babičku novou kuchyň.

Jak se staví sen (7), obývák + jídelna

Kolik stála proměna domu pro maminku, která bojuje se zákeřnou nemocí? Tady je podrobný rozpis cen

Před a Po 8. díl

PŘED a PO: Proměna s Jak se staví sen pro malou statečnou tanečnici, která si přála vlastní pokoj

reklama

Článek je zařazen v: Jak se staví sen , JSSS , sen , proměna , Ing. František Kobližka , Designéři Jak se staví sen , Ing. arch. Kamila Douděrová , upoutávka , pořad , pořad na primě o bydlení , architekt

reklama

Přečtěte si také