Bydlení

4. dubna 2019 13:28

maku-la@seznam.cz

Jak se staví sen: Nové bydlení pro babičku s vnoučaty. Proměna bude zábavná, dojemná a plná praktických rad

Paní Zdena se již čtvrtým rokem stará o svá vnoučata, která má ve vlastní péči. Její bydlení tomu ale není přizpůsobené a finanční situace už vůbec ne. Pomohlo by jim cokoliv, ale nejvíc bychom potěšili děti novými pokojíčky a babičku novou kuchyní. Reprízu dalšího dílu série Jak se staví sen – extra uvidíte v pondělí 8. ledna ve 21.45 na Prima LOVE.

Paní Zdena je v důchodu, má za sebou rakovinu a sama pomáhá v pobočce organizace Mamma Help. Má dospělé tři děti, ale dvě znich se krodině moc nehlásí, proto se místo rodičů stará o svá vnoučata, kterámá v péči. Pomůžou designéři nejen vnoučatům, ale udělají radost i babičce? Proměna to bude velmi dojemná, ale vůbec ne jednoduchá. Zapotí se opravdu všichni, včetně nejstaršího syna Jiřího, který je pro děti jako druhý táta.

Celý díl si můžete přehrát na stránkách Iprima.cz.

Dům se smutnou historií

V domě, ve kterém všichni bydlí, se už odehrálo tolik příběhů, že by se o tom dal napsat dlouhý román. Momentálně zdesvůj příběhžije babička Zdena spolu svnoučaty, patnáctiletou Bárou a desetiletým Martinem. Babička se o ně vzorně stará, ale žijí hodně skromně.

Babička je bojovnice

Zdena pracovala dlouhá léta ve výzkumném ústavu stavebních hmot jako technička. A to až do doby, než onemocněla rakovinou. Pak odešla do invalidního důchodu. Jako uzdravená pacientka nově diagnostikovaným ženámpomáhá radami a osobní zkušeností. Musela podstoupit náročnouléčbu, ale nad nemocí zvítězila. Manželství však skončilo. Navíc se musela začít starato svá vnoučata, protože jejich matka odešla a otec sám výchovu nezvládal.

Proměny se ujme Kamila a František

Kamila s Františkem jsou miláčky diváků. Jejich optimismus je nakažlivý a dokážou si poradit úplně se vším.

Dům je ve špatném stavu

Dům je starý, bez izolací. Tím pádem má rodina velké náklady na topení. Mají problémy i s teplou vodou. Dům má přízemí a jedno patro. Dole bydlí paní Zdena, kde má svůj pokoj a starou plechovou kuchyň z roku 1972. Nachází se tam i obývák, dva pokoje a koupelna. Nahoře mají děti pokojíčky. Rodinný život se odehrává dole.

Radost jim udělá cokoli. Paní Zdena by si přála pokojíčky pro děti. Zatím je mají v horním patře, ale představa je taková, že by se děti přestěhovaly do dolních pokojů. Děti by si zase přálypro babičku novou kuchyň.


Přečtěte si také