návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak se staví sen: Proměna pro maminku, která bojuje se zákeřnou nemocí

Vydáno: 21.03.2019
Paní Zajíčková je velká bojovnice
Autor: archiv Prima Paní Zajíčková je velká bojovnice
Věra žije spolu s maminkou a svými dvěma dětmi ve starém rodinném domě. Je po mozkové mrtvici a sama bez pomoci v domě nic neopraví. To je další příběh přesně pro naše designéry a pořad Jak se staví sen! Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 25. března ve 21.30 na Primě.

reklama

Před pěti lety se Věra spolu s přítelem odstěhovala z Prahy na venkov. Těšili se na nový život, ale skutečnost byla jiná. Přítel před třemi roky rodinu opustil a Věra zůstala na všechno sama. Ve starém domě žije ještě s maminkou. Pomohlo by jí vyřešit alespoň pokojíčky pro dvě malé děti – Aničku a Mikuláše.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jak se staví sen 2019 (7) - upoutávka

Antikoncepce je příčina

Když bylo Věře 22 let, prodělala mozkovou mrtvici. Později se zjistila příčina – Věra má vrozenou špatnou srážlivost krve. Gynekoložka jí předepsala antikoncepci, aniž by předtím udělala test. Přesto měla štěstí, že se dostala rychle na specializovanou, tzv. iktovou jednotku. Po roce nastoupila Věra zpátky do školky, kde pracovala. Musela ale dát výpověď, nemohla za dětmi ani popoběhnout.

Proměny se ujme dvojice Andrea a Marek

Tato dvojice není žádným nováčkem. Andrea a Marek jsou sehraný tým, který se perfektně doplňuje.

Ing. Andrea Hylmarová

Ing. Andrea Hylmarová

Ing. Marek Povolný

Ing. Marek Povolný

Dům byl ve špatném stavu

Dvoupodlažní dům je ze třicátých let minulého století. Když se Věra ještě s manželem do domu přestěhovali, mysleli si, že si domeček opraví. Jenže přecenili svoje síly. Probourali jednu stěnu, zjistili, že dům je vlhký, a už si nevěděli rady.

Dům byl vlhký a neupravený
Autor: archiv Prima Dům byl vlhký a neupravený

Bylo to pro ně příliš velké sousto. Místnosti byly vlhké, omlátili sice vše až na cihlu, ale zeď je vlhká stále. S plísní však problém nemají. Koupelna zůstala původní, podlahy jsou ve špatném stavu. Celé dolní patro rovněž. Jednu místnost v domě – „třídu“ – Věra pronajímá místní komunitní škole. Věru nejvíc trápí podlaha, koupelna a kuchyň, která je v chodbě – tu by chtěla přestěhovat do funkčního pokoje. Ještě sní o krásné terase, na které by popíjela kávu. V domě je sice kotel na pevná paliva, ale zřejmě je špatně udělaný komínový systém, protože málem vyhořeli, a proto raději topí elektrikou. Tepelné čerpadlo by jim pomohlo snížit výdaje za elektřinu. Na ničem zásadně netrvají.

Přečtěte si také:

Jak se staví sen, 11. března, Před a Po

PŘED a PO: Takhle dopadla proměna z Jak se staví sen pro babičku a dvojčata v pěstounské péči

Jak se staví sen 18.3.

PŘED a PO: Proměna pro bojovnici Andreu a jejího syna Filipa. Podívejte se, jak to designéři zvládli

reklama

Článek je zařazen v: Jak se staví sen , JSSS , proměna , pořad , televize , 7. epizoda

reklama

Přečtěte si také