Trendy

16. května 2018 06:00

Matouš Hartman

7 nejlepších nápadů z Jak se staví sen: podlaha na stěně i fialová kuchyň

V pořadu Jak se staví sen najdete nejen skvělé proměny, ale také inspiraci pro svůj vlastní domov. Designéři se nebojí vyzkoušet originální kousky nábytku nebo použít netradiční barvy. Dají vám tak vodítko, jak experimentovat i u vás doma a nic nezkazit.

Vybrali jsme pro vás sedm nejlepších nápadů z poslední řady Jak se staví sen. Objevila se tam třeba fialová kuchyň nebo jídelna s jednou černou stěnou. Byť jsou vždy základem světlé barvy, designéři se nebáli použít ani velice kontrastní odstíny. Zajímavé je také řešení často nevyhovujících umístění stěn. Designéři se tak nebáli některé příčky odstranit, aby se opticky zvětšil prostor a propojila se kuchyň s obývákem.

Fialová kuchyň

Není to zrovna tradiční barva pro kuchyň, ale o to zajímavěji pak místnost bude působit. V kombinaci s fialovými prvky v obývacím pokoji, který nově s kuchyní propojily zašupovací dveře, navíc byt dostal díky proměně jednotný styl.

Fialová kuchyň vypadá skvěle. Foto: archiv Prima

Žlutá pohovka

Vyplatilo se zariskovat. Světlé pohovky jsou sice náročnější na údržbu, ale krásně rozsvítí pokoj. Dokazuje to proměna, která udělala z depresivního bytu opravdu optimistický.

Optimisticky žlutý gauč dodá energii. Foto: archiv Prima

Koupelna s černými a šedými obklady

Nebojte se tmavých barev. Nekoušou. Mnohdy dodají místnosti originalitu a vypadají netradičně. Vždy je ale kombinujte se světlými odstíny. Na jedničku se to podařilo v proměně, díky které se z nudné staré koupelny stala moderní kráska.

Černé obklady jsou risk, ale stojí za to. Foto: archiv Prima

Podlaha na stěně

V našich proměnách nejde jen o kompletní změnu interiéru. Mnohdy je dobré zachovat zajímavé prvky, které už v domě jsou. Tak to designéři udělali se starou podlahou v jedné z proměn. Přemístili ji na stěnu a vytvořili zajímavý obklad.

Podlaha se dá přesunout na zeď. Foto: archiv Prima

Propojení kuchyně a obýváku

Zvláště v panelových domech kuchyně často připomínají nevzhlednou chodbičku, ve které není prostor. Dá se to vyřešit odstraněním příčky, kterou nahradí ostrůvek. Ten se dá využít jako jídelní kout a v proměně z Jak se staví sen dokonce umožnil i vytvoření prostoru pro umístění televize.

Propojte kuchyň a obývák. Foto: archiv Prima

Černá jídelna

Černá je elegantní, a pokud víte, jak na ni, dokáže s bytem divy. Podařilo se to v proměně, při níž vznikla netradiční jídelna s jednou stěnou vymalovanou černě.

Černá se hodí i do jídelen. Foto: archiv Prima

Spirálovitá knihovna

Obývací pokoj potřebuje jednu dominantu. Může to být pohovka, ale může to být i jiný kus nábytku. V proměně garsonky designéři použili netradiční knihovnu spirálovitého tvaru. Není hned pokoj zajímavější?

Netradiční prvek zaujme. Foto: archiv Prima

(red)

Další proměny z Jak se staví sen:


Přečtěte si také