Proměny a rekonstrukce

27. března 2018 06:00

Tereza Javorová

PŘED a PO: Nový pokojíček pro dceru i dodělaná fasáda. Podívejte se na proměnu Jak se staví sen

Podívejte se na fotogalerii ze včerejší proměny nedostavěného domu paní Vlasty. Jak se vám proměna líbila?

Paní Vlasta prožila velmi kruté životní rány. Rozpadlo se jí manželství s manželem alkoholikem a jejich dcera nesla odchod táty velmi těžce. Paní Vlasta se nakonec kvůli podvodnému jednání stavební firmy velmi zadlužila a kromě dluhů jí zbyl nedostavěný dům, ve kterém její dcera neměla ani vlastní pokojíček. Aby toho nebylo na tuto křehkou dámu málo, lékaři jí zjistili nádor na mozku a musela podstoupit náročnou operaci.

DesignéřiZuzana Schubertová a Petr Hodan stáli tak před zodpovědným úkolem, a to paní Vlastě v životě pomoct alespoň s jejím bydlením a zařídit dceři Desance útulný pokojíček. Jak designéři proměnu hodnotí?

"Tím, že jsme proměňovali chatičku, a to včetně fasády, byla tato proměna náročná, přesto plná příjemných dojmů. Rozhodli jsme se tedy, že pomůžeme tam, kde to nejvíce „hoří“. Což byl pokoj pro Desanku, která nutně potřebovala soukromí a dodělání domku zvenku, resp. fasády, která doslova volala o pomoc," říkají designéři. "Problémem tu tedy bylo téměř všechno. Do domku táhlo ze všech koutů, bylo proto nutné zateplení stropu i dodělání fasády, všude koukaly odhalené trámy. Vše by se dalo zkrátka přirovnat ke staveništi. Naštěstí se do celé proměny zapojil i dobročinný spolek Daveláček, který pomáhá již od samého začátku a zajistil kompletní zateplení střechy."

Designérům se nakonec podařilo domek opravit a dokončit jeho rekonstrukci, díky čemuž se mohli pustit i do zařizování pokojíčku pro Desanku. Podívejte se na galerii z celé proměny a srovnejte fotky před a po proměně!

(red)

Další proměny z Jak se staví sen:


Přečtěte si také