reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Barva roku 2020 má odstín mrtvého korálu. Dáte si ji do bytu?

, Vydáno: 19.09.2019
Barva upozorňuje na ekologické problémy.
Autor: Pinterest.com Barva upozorňuje na ekologické problémy.
Každý rok vyhlašuje společnost Pantone barvu roku. Letos je novou jedničkou bělený korál nesoucí označení Pantone 115-1 U (Bleached Coral). Má s barvou minulého roku společného více, než se na první pohled zdá.

reklama

Minulý rok se za královnu barev považovala oranžově korálová nazývaná Living Coral, která upozorňovala na zhoršující se ekologickou situaci a postupnou smrt Velkého korálového útesu.

Barva mrtvého korálu je trendem pro rok 2020.
Autor: istock.com Barva mrtvého korálu je trendem pro rok 2020.

Proč bělený korál?

Vzhledem k tomu, že za poslední tři roky zahynulo více než 45 % korálů právě na Velkém bariérovém útesu, navrhlo duo kreativců Jack + Huei z Melbourne barvu pro rok 2020 se stejným posláním. Jde o zdůraznění aktuálního nebezpečí, které se týká největšího systému korálových útesů na světě.

Barva je velmi jemná a hodí se k výraznějším detailům.
Autor: istock.com Barva je velmi jemná a hodí se k výraznějším detailům.

Letošní Barvou roku je bělený korál, tedy barva mrtvého korálu, označován jako Pantone 115-1 U (Bleached Coral). Značka, jako je právě Pantone, by měla zaujmout zodpovědný postoj k problémům, kterým společnost čelí. Upozorňuje tedy na změnu klimatu pomocí barev, aby dokázala promluvit k tvůrcům v mnoha odvětvích.

Trend roku 2020.
Autor: istock.com Trend roku 2020.

Jak korálovou kombinovat v interiéru?

Barva je velmi světlá a vesměs nenápadná. Může se kombinovat s výraznými detaily a sluší jí i hořčicově žlutá a cihlová. Velmi si rozumí i se dřevem a kovovými doplňky. Neuděláte ani chybu, pokud bělavý korál nakombinujete s tmavší modrou a zelenou. Vyhněte se však šedé a bílé. Kontrast dvou barev by byl minimální a váš záměr v této kombinaci nemusí dopadnout dobře.

Vybělený korál se hodí ke dřevěným prvkům.
Autor: istock.com Vybělený korál se hodí ke dřevěným prvkům.

Hodí se do malých místností

Jedná se o světlý odstín, který se dokonale hodí do místností, které si přejete opticky zvětšit. Je dobrou volbou i pro ty, kteří nechtějí mít vše v bílé nebo šedé. Místnosti dodá nenápadný šmrnc.

Další články:

Jaká barva je ta vaše?

Tohle na vás prozradí barva v ložnici. Jakou máte povahu a co od života čekáte?

Nejkrásnější koupelny

5 tipů, jak si zařídit nejkrásnější koupelnu. Které barvy a vzory se k sobě perfektně hodí?

Článek je zařazen v: barva , barvy , barva roku , barva roku 2020 , 2020 , trendy , barva do kuchyně , barva do malého prostoru

reklama

Přečtěte si také