Koupelny

28. dubna 2019 14:00

Markéta Kašková

5 tipů, jak si zařídit nejkrásnější koupelnu. Které barvy a vzory se k sobě perfektně hodí?

Trendy v bydlení se mění rychleji než roční období a někdy je poměrně těžké se v záplavě novinek zorientovat a vybrat tu správnou variantu pro naše bydlení. Dnes vám ukážeme, jak se dají sladit barvy a dekory v koupelně, aby byl výsledek božský.

Každý k zařizování interiéru svého nového domu či bytu přistupuje trochu jinak. Někdo má jasnou představu o svém budoucím domově a někdo se potřebuje rozmýšlet do poslední chvíle, jaké barvy zvolit do jednotlivých pokojů. My se dnes podrobně zaměříme na koupelny, které by měly být vnašich domovech synonymem čistoty, relaxace a klidu.

Pozor na klasické rady

Jako jednu znejčastějších rad od svého okolí slýcháváme, že obklady a vybavení naší koupelny by mělo být nadčasové, ale ne moc trendy, aby nás interiér neomrzel. Také bychom měli vše zvolit vklasickém stylu, aby byla koupelna trendy i za dvacet let. Nejlépeby obklady ještě neměly být moc drahé, ale za to krásné a kvalitní. Poradců je velká spousta, ale jaké rady si vzít opravdu k srdci?

Jedináužitečná rada, která se vám při zařizování interiéru bude hodit je: Zařiďte si vše podle sebe a jen, jak vy sami chcete. Vždy však platí, že je lepší se třikrát zamyslet než jednat vafektu. Pak by vás vaše investice mohla mrzet.

Nepřehlédněte naši galerii těch nejkrásnějších koupelen, které perfektně kombinují barvy i výrazné dekory.

Tlumenější odstíny, ale výrazný dekor

Koupelna by měla být místem relaxace, očisty a odpočinku, proto je důležité se uvnitř cítit příjemně. Klidnou a uvolňující atmosféru nám dodají rozhodně tlumenější barvy. Svýraznými tóny by se to nemělo přehánět vžádné místnosti domu. V křiklavém interiéru můžeme mít problém soustředit se nebo například usnout a odpočívat.

Tlumenější však neznamená nudné. Velmi vhodným výběrem do koupelny jsou povrchy matné a polomatné v jemných barvách, které sedají kombinovat sdalšími přírodními barvami. Velmi oblíbenými se staly šedé odstíny, které skvěle ladí snad scelou barevnou paletou.

Formáty a vzory dlažeb

Dlaždice se zvětšují a velmi oblíbeným formátem jsou velké obdélníkové obklady sminimální tloušťkou spár. Mozaikové obklady dobře poslouží jako doplněk interiéru nebo skvěle vypadají na podlaze. Celomozaikové koupelny však na vás mohou po čase působit zastaralým dojmem.

Dobré je tedy vybírat tlumené přírodní barvy, které se dají bez problémů sladit sumyvadlem, záchodem a sprchou. Umyvadla jsou stále nejoblíbenější bílá, ale kpřírodním odstínům lze pořídit i kamenná nebo mramorovaná.

Jednoduché linie

Koupelna nebývá největší místností domu, proto by se zde měly ponechat jednoduché linie, ať už jde o sprchový kout, umyvadlo, nebo vanu. Velmi oblíbené i praktické jsou vyzděné sprchové kouty, které vám ušetří práci i peníze při vybírání klasického sprchového koutu.

Rozpočet koupelny

Důležité je si na začátku rekonstrukce či výstavby koupelny určit typ obkladů a dlaždic. Od toho se pak bude pohybovat celý rozpočet koupelny. Nejčastějším a nejdostupnějším materiálem jsou obklady keramické. Nikdy by se nemělo zapomínat na nákup několika kusů obkladu navíc, pokud se dlaždička vkoupelně rozbije.

Pokud se tedy rozhodnete pro jakoukoliv koupelnu, snažte se při kombinování barev a vzorů pořádně zamyslet. Vykouzlit se dají opravdové skvosty.

Markéta Kašková

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také