návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

5 tipů, jak si zařídit nejkrásnější koupelnu. Které barvy a vzory se k sobě perfektně hodí?

, Vydáno: 28.04.2019
Nejkrásnější koupelny
Autor: Pinterest.com Nejkrásnější koupelny
Trendy v bydlení se mění rychleji než roční období a někdy je poměrně těžké se v záplavě novinek zorientovat a vybrat tu správnou variantu pro naše bydlení. Dnes vám ukážeme, jak se dají sladit barvy a dekory v koupelně, aby byl výsledek božský.

reklama

Každý k zařizování interiéru svého nového domu či bytu přistupuje trochu jinak. Někdo má jasnou představu o svém budoucím domově a někdo se potřebuje rozmýšlet do poslední chvíle, jaké barvy zvolit do jednotlivých pokojů. My se dnes podrobně zaměříme na koupelny, které by měly být v našich domovech synonymem čistoty, relaxace a klidu.

Dřevo funguje skvěle i s výraznějšími vzory.
Autor: Pinterest.com Dřevo funguje skvěle i s výraznějšími vzory.

Pozor na klasické rady

Jako jednu z nejčastějších rad od svého okolí slýcháváme, že obklady a vybavení naší koupelny by mělo být nadčasové, ale ne moc trendy, aby nás interiér neomrzel. Také bychom měli vše zvolit v klasickém stylu, aby byla koupelna trendy i za dvacet let. Nejlépe by obklady ještě neměly být moc drahé, ale za to krásné a kvalitní. Poradců je velká spousta, ale jaké rady si vzít opravdu k srdci?

Jediná užitečná rada, která se vám při zařizování interiéru bude hodit je: Zařiďte si vše podle sebe a jen, jak vy sami chcete. Vždy však platí, že je lepší se třikrát zamyslet než jednat v afektu. Pak by vás vaše investice mohla mrzet.

Nepřehlédněte naši galerii těch nejkrásnějších koupelen, které perfektně kombinují barvy i výrazné dekory.

Tlumenější odstíny, ale výrazný dekor

Koupelna by měla být místem relaxace, očisty a odpočinku, proto je důležité se uvnitř cítit příjemně. Klidnou a uvolňující atmosféru nám dodají rozhodně tlumenější barvy. S výraznými tóny by se to nemělo přehánět v žádné místnosti domu. V křiklavém interiéru můžeme mít problém soustředit se nebo například usnout a odpočívat.

Tlumené barvy jsou základem.
Autor: Pinterest.com Tlumené barvy jsou základem.

Tlumenější však neznamená nudné. Velmi vhodným výběrem do koupelny jsou povrchy matné a polomatné v jemných barvách, které se dají kombinovat s dalšími přírodními barvami. Velmi oblíbenými se staly šedé odstíny, které skvěle ladí snad s celou barevnou paletou.

Formáty a vzory dlažeb

Dlaždice se zvětšují a velmi oblíbeným formátem jsou velké obdélníkové obklady s minimální tloušťkou spár. Mozaikové obklady dobře poslouží jako doplněk interiéru nebo skvěle vypadají na podlaze. Celomozaikové koupelny však na vás mohou po čase působit zastaralým dojmem.

Velké dlaždice jsou trendem, který jen tak neomrzí.
Autor: Pinterest.com Velké dlaždice jsou trendem, který jen tak neomrzí.

Dobré je tedy vybírat tlumené přírodní barvy, které se dají bez problémů sladit s umyvadlem, záchodem a sprchou. Umyvadla jsou stále nejoblíbenější bílá, ale k přírodním odstínům lze pořídit i kamenná nebo mramorovaná.

Jednoduché linie

Koupelna nebývá největší místností domu, proto by se zde měly ponechat jednoduché linie, ať už jde o sprchový kout, umyvadlo, nebo vanu. Velmi oblíbené i praktické jsou vyzděné sprchové kouty, které vám ušetří práci i peníze při vybírání klasického sprchového koutu.

Vyzděné sprchové kouty jsou nádherné.
Autor: Pinterest.com Vyzděné sprchové kouty jsou nádherné.

Rozpočet koupelny

Důležité je si na začátku rekonstrukce či výstavby koupelny určit typ obkladů a dlaždic. Od toho se pak bude pohybovat celý rozpočet koupelny. Nejčastějším a nejdostupnějším materiálem jsou obklady keramické. Nikdy by se nemělo zapomínat na nákup několika kusů obkladu navíc, pokud se dlaždička v koupelně rozbije.

Pokud se tedy rozhodnete pro jakoukoliv koupelnu, snažte se při kombinování barev a vzorů pořádně zamyslet. Vykouzlit se dají opravdové skvosty.

Markéta Kašková

Mohlo by vás zajímat:

Styl pro rok 2019

Koupelnové trendy na rok 2019

Minerály v interiéru

Minerální stěny jsou hitem luxusních interiérů. Podívejte se, jak je vyrobit

reklama

Článek je zařazen v: koupelny , jak na koupelnu , dekor koupelny , inspirace koupelen , nejkrásnější koupelny světa , nejlepší rady pro koupelny , nejlepší rady jak na koupelnu , koupelna - nezapomeňte , koupelny 2019 , mozaika v koupelně , tlumené odstíny v koupelně

reklama

Přečtěte si také