reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

11 nápadů designérů, kteří by měli dostat ocenění za kreativitu

, Vydáno: 07.07.2019
Nejlepší nápady a vychytávky
Autor: istock.com Nejlepší nápady a vychytávky
Designéři, architekti a umělci mají zvláštní dar, dokáží se na věci dívat z různých úhlů. Díky schopnosti vnímat jinak věci a prostor, vznikají výtvory, které berou dech. Někdy je to právě jednoduchý nápad to, co potřebujete, aby se z vás stal uznávaný umělec. Podívejte se do galerie na 11 geniálních nápadů, které nás na první pohled zaujaly.

reklama

Tvůrci moderního umění a designu se často vracejí do svých dětských let, kdy se kreativitě a nápadům nekladly žádné překážky. Čím jsme starší, tím je naše nápaditost omezenější. Víme, že hezké věci stojí hodně peněz, víme, jak funguje fyzika a také víme, že některé věci se nehodí k jiným výtvorům. Proto lidé spadají do stereotipů a myslí jednomyslně.

My na Prima Living fandíme kreativcům, kteří se nebojí překonávat limity a proto jsme si pro vás připravili galerii těch nejlepších nápadů, které nás na první pohled uchvátily.

Špičky světové architektury

Někteří designéři se ale nevzdávají a kašlou na limity a momentální trendy. Jedním takovým umělcem je bezesporu Frank Gehry, který fyzikální limity neřeší. Je spoluautorem i tančícího domu v Praze a rád překonává limity a překážky.

Podívejte se na jeho výtvory v následující galerii.

Další špičkou je bezesporu Zaha Hadid. Její jméno je v ženském zastoupení jedno z nejznámějších na světě. Projektovala muzea, kongresová centra i dopravní terminály od Itálie po Čínu. Podívejte se na její práci v naší galerii.

Galerie výtvorů Zaha Hadid

Nemusíme být vždy světovými umělci, abychom sklidili ovace za tvorbu. Jasným důkazem je těchto 11 originálních nápadů, které koulují na internetu. Nás velmi pobavil prostor asijské restaurace, kde majitelé využili opravdu každý kout místnosti a nebáli se hosty usadit až ke stropu. Do jiné restaurace se vracejí hosté zase díky svíticím hůlkám, které se staly atrakcí.

Restaurace, která využila každého centimetru.
Autor: VobraX / reddit Restaurace, která využila každého centimetru.

Perfektní tvorba je i ta, která si hraje s přírodou. Obrovský kolík na prádlo umístěný tredně uprostřed malého kopečku tak, že vypadá jako přichycené prádlo, je geniální počin.

Další článek:

architektky 1

Ženy v architektuře: Seznamte se s 5 architektkami, které postavily dechberoucí stavby

Ludwig Mies van der Rohe a vila Tugendhat

Architekti a designéři, kteří museli utéct před nacismem

reklama

Článek je zařazen v: trendy , kreativní nápady , vylepšováky , co frčí , jak si vylepšit , DIY , Špičky světové architektury , Zaha Hadid , Prima living

reklama

Přečtěte si také