Trendy

7. července 2019 08:00

Markéta Kašková

11 nápadů designérů, kteří by měli dostat ocenění za kreativitu

Designéři, architekti a umělci mají zvláštní dar, dokáží se na věci dívat z různých úhlů. Díky schopnosti vnímat jinak věci a prostor, vznikají výtvory, které berou dech. Někdy je to právě jednoduchý nápad to, co potřebujete, aby se z vás stal uznávaný umělec. Podívejte se do galerie na 11 geniálních nápadů, které nás na první pohled zaujaly.

Tvůrci moderního umění a designu se často vracejí do svých dětských let, kdy se kreativitě a nápadům nekladly žádné překážky. Čím jsme starší, tím je naše nápaditost omezenější. Víme, že hezké věci stojí hodně peněz, víme, jak funguje fyzika a také víme, že některé věci se nehodí kjiným výtvorům. Proto lidé spadají do stereotipů a myslí jednomyslně.

My na Prima Living fandíme kreativcům, kteří se nebojí překonávat limity a proto jsme si pro vás připravili galerii těch nejlepších nápadů, které nás na první pohled uchvátily.

Špičky světové architektury

Někteří designéři se ale nevzdávají a kašlou na limity a momentální trendy. Jedním takovým umělcem je bezesporu Frank Gehry, kterýfyzikální limity neřeší. Je spoluautorem i tančícího domu vPraze a rád překonává limity a překážky.

Podívejte se na jeho výtvory vnásledující galerii.

Dalšíšpičkou je bezesporuZaha Hadid. Její jméno je vženském zastoupení jedno znejznámějších na světě. Projektovala muzea, kongresová centra i dopravní terminály od Itálie po Čínu. Podívejte se na její práci vnaší galerii.

Galerie výtvorů Zaha Hadid

Nemusíme být vždy světovými umělci, abychom sklidiliovace za tvorbu. Jasným důkazem je těchto 11 originálních nápadů, které koulují na internetu. Nás velmi pobavil prostor asijské restaurace, kde majitelévyužili opravdu každý kout místnosti anebáli se hosty usadit až ke stropu. Do jiné restaurace se vracejíhosté zase díky svíticím hůlkám, které se staly atrakcí.

Perfektní tvorba je i ta, která si hraje s přírodou. Obrovský kolík na prádlo umístěný tredně uprostřed malého kopečku tak, že vypadá jako přichycené prádlo, je geniální počin.

Další článek:


Přečtěte si také