Trendy

14. června 2019 14:00

Markéta Kašková

13 kreativních způsobů, jak znovu využít rozbité nebo vyřazené věci

Odpad se stal světovým problémem číslo jedna a je potřeba jej řešit. Každý den vzniká mnoho kreativních způsobů, jak znovu využívat staré věci nebo i samotný odpad. Ekologii se nevěnují už jen odborníci, ale také internetové osobnosti. Podívejte se do galerie plné inspirace, vysypte koš a začněte vyrábět.

Podle nedávné statiky každý znás denně vyprodukuje 0,7 kilogramu odpadu. A protože naše planeta začala procházet ekologickou krizí, všichni se ji snaží zachránit. Dobrovolnické skupiny sbírají odpadky ze znečištěných míst, snaží se sázet nové rostliny a verbují další dobrovolníky. Jiné skupiny zase třídí a vytvářejí věci, které tak dostanou novou funkci a životnost. Inovovat a vytvářet ze starého nové je nejnovějším trendem a nás nepřekvapuje, že se na internetu množí opravdu originální a inspirativní nápady.

Nechejte se inspirovat originální galerií a zkuste se doma porozhlédnout, zda by nešel vyřazený kus nábytku použít zcela novým způsobem.

Dekorace přímo z lesa

I pokud doma nenajdete žádnou vhodnou věc, kteroubyste přetvořili, stále je možné využít přírodní materiály, které v interiéru vypadají vždy opravdu dobře. Taková víkendová lesní procházka nabízí několik dřevěných skvostů, které v interiéru budou vypadat báječně.

Například výroba romantického stínidla může být dobrým tahem pro osvěžení vašeho interiéru. Dřevo uklidňuje a do místnosti vnese novou energii, která je v náročných dnech potřeba. Přírodní materiály by se měly, ať už ve větší, či menšímíře, objevovat vždy.

Vychytávky na zahradu

Zahradě sluší plechové a keramické doplňky. Ať už se jedná o srandovní postavičky vyrobené zrůzných kusů šroubů a zrezlých plechů nebo o nevšední květináč vrustikálním stylu, vždy se takovým detailem pěkně upravená zahrada rozsvítí. Zkuste se porozhlédnout, zda se vám vgaráži neválí starý hrnec nebo kus jakéhosi plechu a vyhrajte si se svou oázou klidu a pohody. Uvidíte, že nejedna návštěva se bude rozplývat nad originalitou vašeho království.

Recyklace děravýchponožek

Ponožky jsou nejproblematičtější částí oděvu. Velmi často se rozhodnou ukončit svou životnost a vyklube se na nich díra. Nezoufejte, své nejoblíbenější páry můžete mít stále po ruce. Zkuste si vyrobit stylový obal na termosku nebo termohrnek. Uvidíte, že se vám tento originální nápad osvědčí. Termoska se díky němu neotluče a navíc bude vypadat vážně stylově.

Další články:


Přečtěte si také