Vánoce

2. prosince 2019 08:00

Markéta Kašková

14 papírových ozdob: Vyrobíte stromeček, vločku nebo řetěz?

Do Vánoc zbývá už jen pár dní a přípravy jsou v mnoha domovech v plném proudu. Pokud si stále lámete hlavu nad tím, jaké dekorace letos vyrobit, zkuste ty papírové. Jsou ekologické a každý rok můžete mít jiné. Nestojí totiž skoro nic. Podívejte se do galerie na ty nejlepší nápady.

Pokud jste tvořivá duše, ale místa na nové výtvory už moc není, zkuste se pustit do papírových vánočních ozdob. Jsou skladné a navíc se dají bez výčitek skvěle recyklovat. Využít můžete i toaletní ruličku, ze které lze vyrobit vkusný vánoční věnec například na dveře.

Papírové Vánoce

Pracovat můžete sklasickým bílým nebo barevným papírem, lze ale využít i staré noviny, ruličku od toaletního papíru, dokonce i samotný toaletní papír najde své vkusné uplatnění. Vše záleží jen na vaší fantazii a zručnosti.

Papírový řetěz na zábradlí

Skvěle vypadá papírový řetěz, který lze zavěsit jak na vánoční stromeček, tak například na zábradlí schodů. Řetězem tak skvěle vnesete vánoční atmosféru do celého domu, aniž byste museli kupovat drahé dekorace. Svýrobou vám mohou pomoci i děti, které určitě vlastnoruční výzdobu ocení.

Co místo vánočního stromečku?

Pokud se vám nechce kupovat živý ani umělý stromeček, zkuste si vyrobit jeden originální zpapíru. Skvěle vám poslouží i staré noviny, ze kterých udělejte kornoutky, jako na popcorn a slepte je lepenkou tak, aby se nerozmotávaly. Vymodelujte je různě velké tak, aby na špičce stromku byly ty nejmenší. Až budete mít kornoutů dostatek, nalepte je špičkou kolem dokola ruličky od papírových utěrek podle velikosti – dole největší.

Další nápady:


Přečtěte si také