Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

14 papírových ozdob: Vyrobíte stromeček, vločku nebo řetěz?

Do Vánoc zbývá už jen pár dní a přípravy jsou v mnoha domovech v plném proudu. Pokud si stále lámete hlavu nad tím, jaké dekorace letos vyrobit, zkuste ty papírové. Jsou ekologické a každý rok můžete mít jiné. Nestojí totiž skoro nic. Podívejte se do galerie na ty nejlepší nápady.
Vydáno: 02.12.2019,
Dekorace z papíru
Autor: Pinterest.com Dekorace z papíru

Pokud jste tvořivá duše, ale místa na nové výtvory už moc není, zkuste se pustit do papírových vánočních ozdob. Jsou skladné a navíc se dají bez výčitek skvěle recyklovat. Využít můžete i toaletní ruličku, ze které lze vyrobit vkusný vánoční věnec například na dveře.

Jednoduchá vločka z papíru
Autor: Pinterest.com Jednoduchá vločka z papíru

Papírové Vánoce

Pracovat můžete s klasickým bílým nebo barevným papírem, lze ale využít i staré noviny, ruličku od toaletního papíru, dokonce i samotný toaletní papír najde své vkusné uplatnění. Vše záleží jen na vaší fantazii a zručnosti.

Červená k Vánocům zkrátka patří.
Autor: Pinterest.com Červená k Vánocům zkrátka patří.

Papírový řetěz na zábradlí

Skvěle vypadá papírový řetěz, který lze zavěsit jak na vánoční stromeček, tak například na zábradlí schodů. Řetězem tak skvěle vnesete vánoční atmosféru do celého domu, aniž byste museli kupovat drahé dekorace. S výrobou vám mohou pomoci i děti, které určitě vlastnoruční výzdobu ocení.

Zelený řetěz na zábradlí
Autor: Pinterest.com Zelený řetěz na zábradlí

Co místo vánočního stromečku?

Pokud se vám nechce kupovat živý ani umělý stromeček, zkuste si vyrobit jeden originální z papíru. Skvěle vám poslouží i staré noviny, ze kterých udělejte kornoutky, jako na popcorn a slepte je lepenkou tak, aby se nerozmotávaly. Vymodelujte je různě velké tak, aby na špičce stromku byly ty nejmenší. Až budete mít kornoutů dostatek, nalepte je špičkou kolem dokola ruličky od papírových utěrek podle velikosti – dole největší.

Velký papírový vánoční stromek
Autor: Pinterest.com Velký papírový vánoční stromek

Na další papírové nápady se podívejte do naší galerie.

Další články:

Vánoce s vůní pryskyřice

9 jednoduchých dekorací z šišek. Připravte si Vánoce s vůní pryskyřice

Jak využít staré sklenice?

Vdechněte starým sklenicím nový život! Stačí mít pět minut a kreativního ducha

Článek je zařazen v: papírové dekorace , dekorace , papír , Vánoce , ozdoby , ekologie , eko

reklama