Vánoce

23. listopadu 2019 08:00

Markéta Kašková

Ozdobte si na Vánoce kaktus. Stačí vám svítidla a plyšové kuličky

Vaše letošní Vánoce mohou mít nádech exotiky i u vás v obýváku, stačí si místo klasického jehličnanu, ozdobit kaktus. Přinášíme vám galerii plnou kaktusových nápadů. I takhle netradičně se dají pojmout letošní svátky.

Pokud letos nechcete vánoční stromeček živý ani umělý kvůli ekologickým důvodům, máme pro vás možná trochu nevšední řešení. Letos si ozdobte kaktus.

Kaktus je nejvhodnější pokojovou rostlinou pro ty, kteří péči květinám moc nedají. Exotická rostlina snese téměř vše a vkaždém interiéru přináší velkou parádu. Pokud i vy přemýšlíte o pořízení pichlavé krásky, můžete ji rovnou ozdobit do vánočních motivů, a tak zní vytvořit vánoční stromeček.

Stačí svíticí řetězy

Kaktusy nelze ozdobit tak bohatě jako klasické jehličnaté stromečky. Zavěsit můžete akorát něco za větší bodliny. Mnoho ozdob tedy potřebovat nebudete. Zkuste vsadit na světýlka, která ke každým Vánocům neodmyslitelně patří. Perfektně budou vypadat jak ta bílá tak i barevná. Záleží jen na vás.

Vyrobte si plyšové ozdoby

Kaktusu sluší plyšové ozdoby. Kuličky perfektně drží na trnech a dodají mu veselý nádech. Navíc si je můžete klidně vytvořit i doma. Stačí vám ktomu kus plyše zgalanterie a jehla. Do plyše bodejte jehlou tak dlouho, dokud nedocílíte požadovaného tvaru.

Podívejte se do naší galerie na nápady, jak si zařídit originální Vánoce díky kaktusu.

Další články:


Přečtěte si také