Trendy

23. září 2019 08:00

Markéta Kašková

Škola, nebo cestování? Dívka vyměnila studium za dobrodružství v dodávce. Inspirovala ji máma

Když byla Lexis malá, trávila s mamkou spoustu času v dodávce a díky této zkušenosti navštívila mnoho přírodních krás. Ovlivnily ji i další mladé ženy na Instagramu, které se rozhodly obrátit svůj život naruby a zkusit něco jiného. Kdekoliv je Lexis se svou dodávkou, tam je její domov. Rozhodla se zkrátka nestudovat, ale poznávat.

Jednadvacetiletá Američanka Lexis Noelle se narodila vNew Yorku, kde ale nikdy netrávila moc času. Díky obchodům své matky procestovala Ameriku a Karibik. Protože má Lexisina mamka také dobrodružného ducha, vlastní autobusový a instagramový účet, cestovaly vždy spolu vdodávce. Dívka tak byla zvyklá na minimalistický život na čtyřech kolech již od mala.

Škola, nebo cestování?

Takový způsob života trval až do konce střední školy. Později se Lexis musela rozhodnout, zda se upne na jedno místo na univerzitě nebo si pořídí vlastní dodávku a procestuje svět. Pro svoji budoucnost zvolila dobrodružství. Přivydělávala si jako servírka a šetřila každý drobák, aby si vydělala na svůj sen.

Vroce 2017, kdy dovršila 18 let, začala na internetu hledat autobus svých snů. To se jí po pár dnech povedlo. Představa se začínala stávat zkušeností právě ve chvíli, kdy si uvědomila, že zaplatila za svou novou dodávku.

Auto podle holčičích představ

Lexis se nechala inspirovat i dalšími lidmi na Instagramu. Sledovala kluky i holky, kteří si vybrali takový styl života a sbírala rady a tipy. Vté době věděla, že chce žít minimalistický život, být doma tam, kde je její auto a krásný výhled.

Autobus zroku 1989 si pojmenovala „Lola“ a vyladila ho do pastelových barev. Nechybí malá kuchyňka, velká postel a roztomilá výzdoba. Lexis si založila i youtubový kanál, kam se chystá pravidelně přispívat ze svých cest.

Podívejte se podrobněji na Lolu donaší galerie.

Další články:


Přečtěte si také